Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

Долар може коштувати 20 гривень – економіст

Нацбанк регулярно викуповує валюту на міжбанку. Цим не дає можливості суттєво зміцнитися гривні. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів економіст Олександр Охріменко.

“Якщо НБУ буде і далі скуповувати долари, то на міжбанку американська валюта коштуватиме 26 гривень. В обмінниках – 25,4 гривень. Якби НБУ не викуповував надлишок валюти, то долар вже міг коштувати 20 гривень”, – говорить Охріменко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Населення тримає заощадження в доларах. Бо в Україні всі звикли, що курс росте тільки вгору” – заступник міністра фінансів

На думку експерта, курс долара почне знову зростати у серпні.

“Діє сезонний фактор: влітку долар дешевшає, взимку – дорожчає. Раніше люди боялися витрачати валюту. Чекали, що курс долара підскочить до 50 гривень, як казала голова НБУ Валерія Гонтарева. Але коли долар упав, то зрештою люди почали активніше продавати валюту. Гроші витрачають на ремонти, купівлю авто, побутової техніки”, – додав Олександр Охріменко.

Курс гривні в Україні працює на спадах і підйомах. Коли продаємо врожай і отримуємо виручку, зміцнюється. Закуповуємо енергоресурси до зими падає. Не маємо сегментів економіки, що пом’якшували б ці стрибки, каже фінансовий аналітик Олексій Кущ.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share