КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Дешево і креативно: чому варто відвідати Хмельницький

хмельницький

Коли я розповіла своїм друзям, що їду в Хмельницький, на мене посипалися іронічні коментарі: «О, їдеш на базар?», «А що будеш купувати?», «Тобі тут торгових центрів мало?». Така реакція мене неабияк здивувала. Виявляється, за цим містом уже міцно закріплена слава «великого ринку». Я вирішила перевірити, чим ще особливий Хмельницький. Про результати ревізії читайте далі.

Що обов’язково варто відвідати?

1. Озеро. Несподівана і тиха оаза серед гамірного міста. Розташоване воно майже у центрі. Посередині – так званий «острів кохання», щоправда, добратися до нього не можна (на те він і острів). Краєвид відривається дуже красивий, видно телевежу. Поряд є лавки, на яких можна посидіти і просто відпочити. Тут, як я помітила, полюбляють гуляти мами з дітьми.

Ладика_Хмельницький_фото_12. Пам’ятники Богданові Хмельницькому. Їх я у місті знайшла два. Перший зустрічає тебе одразу біля вокзалу. Навіть не одразу розумієш, хто це перед тобою. Інший – у центрі міста, велетенський, на коні – його важко не побачити.

3. Стадіон. Дуже нестандартна споруда, із дивним дахом, навіть не віриться, що посеред міста може бути щось таке. Знайдеш його на вулиці Проскурівській.

4. Незвичайний дитячий майданчик. Він заховався у парку напроти міської ради та університету. Такого великого і цікавого майданчика я ще не бачила. Гойдалки там старовинні, але пофарбовані і дуже оригінальні. Тут ти знайдеш і фантастичних двоголових істот, і котиків, і рибок, і дивовижних птахів. І усе це – гірки та гойдалки.

Ладика_Хмельницький_Фото_25. Алея безпеки праці. Попри дивну і трохи нуднувату назву, ця місцина досить гарна. Знайшла я її випадково. Вона пролягає повз ту колію, що описана вище. Посередині – алея, з обох боків – рядки дерев, ліворуч – красива церква, а праворуч – урвище, на дні якого простягається колія.

6. Ринок. Було б злочином побувати у Хмельницькому і не зайти на знаменитий базар, куди їздить скуповуватися ледь не вся Україна. Знайти його не важко – майже кожна маршрутка чи тролейбус їдуть туди. Зупинка називається «Речовий ринок». Коли я їхала о 7 (!) ранку, то саме на ній вийшла уся маршрутка, у салоні залишилася лише я. Сам ринок хоч і великий, але досить бідний, торгові точки зроблені зі старої бляхи, покриті шифером, сучасні пластикові на очі не траплялися. Крім того, люди торгують не лише у таких будках, але й розкладають товар просто на залізничній колії.

Ладика_Хмельницький_Фото_3

Чим особливий Хмельницький?

1. Транспорт. На перший погляд – місто невелике, але транспорту (як громадського, так і приватного) на дорогах багато. Маршрутки – невеличкі та низенькі, але їздять часто, тому тисняви у салоні нема. Вартість проїзду – 3,50 грн. Як я помітила, платять усі, пільгового проїзду нема. Метро і трамваїв у місті нема, зате є тролейбуси. Вони переважно старенькі. Квиток коштує 1,50 грн. Для спудеїв жодних знижок нема. Як відповіла мені кондуктор, «студенти у нас мають проїзні».

Ладика_Хмельницький_Фото_42. Дороги у Хмельницькому геть кепські, у маршрутці їхати одне «задоволення». Зате приємно вразило, що на кожній зупинці є великий напис «Зупинка» та детальний розклад руху тролейбусів (із можливою похибкою у 2 хвилини).

3. Дешевизна. Тут дуже дешева і досить смачна їжа. Ну де ти ще зможеш купити каву за 6 (!) грн? Найдешевший гамбургер вдалося знайти за 13 грн. У центрі міста можна скуштувати і суші, і піцу, і бельгійські вафлі, і шаурму. А вартість квитка у кінотеатр коливається від 35 до 55 грн.

4. Креатив. Тут він у всьому, особливо – в оголошеннях та рекламі. Кілька разів змусив усміхнутися. Але частенько вивіски – десь на межі з пристойністю.

Ладика_Хмельницький_Фото_55. Схожість з іншими містами. У центрі Хмельницького є величезний перехід, що дуже нагадує той, що на київському Хрещатику. Щоправда, тут торгують переважно квітами. Сучасні «скляні» будинки та торгові центри теж дуже хочуть бути схожими на столичні. І поки у них це досить добре вдається. А філармонія у центрі міста нагадує драматичний театр у Тернополі. Хоча насправді найбільше Хмельницький береже у собі схожість із типовим радянським містом. Чого лише вартують мурали на стінах будинків, на зразок «Слава труду!»

Ладика_Хмельницький_Фото_6

Куди податися, якщо ти приїхав на кілька днів?

Кам’янець-Подільський. Місто, про яке ходять легенди, затишне та романтичне. Воно знане у першу чергу своєю фортецею, але там можна побачити ще й чудовий собор, вдосталь намилуватися природою та загадати бажання на мосту.

«Подільські Товтри». Тут є все, чого бажає спрагла душа мандрівника – давні печери, залишки ранніх поселень, чудові краєвиди та старовинний монастир. А взагалі-то це національний природний парк.

Меджибіж. Старовинна фортеця зі сторінок підручників історії, що розташована на березі Південного Бугу. Друге за популярністю серед туристів місце після Кам’янця-Подільського.

Фото: Назарій Кончак, panoramio.com

The post Дешево і креативно: чому варто відвідати Хмельницький appeared first on Студвей.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share