Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

Головні новини 11 червня: перший день безвізу та потужні обстріли на Донбасі

З 11 червня українці, які мають біометричні паспорти, офіційно отримали можливість відвідувати країни ЄС. Бойовики продовжують активно гатити по Донбасу – без води залишились майже 400 тисяч людей.
Перший день безвізу
Уночі проти 11 червня безвізовий режим для України вступив у дію. Відтепер українці без віз можуть відвідувати майже всю Європу – за умови наявності біометричного паспорта. Після впровадження безвізового режиму для українців відкрились кордони 30 країн.
Станом на вечір 11 червня вже щонайменше 1400 громадян України змогли скористатися правом безперешкодного перетину кордону з країнами ЄС.

Від моменту набуття чинності безвізового режиму українці зможуть поїхати без візи до наступних країн Європи:
– 22 країни Євросоюзу, які входять до Шенгенської зони: Австрія, Бельгія, Німеччина, Греція, Данія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія, Швеція та Естонія;
– 4 країни у складі ЄС, які наразі не входять у Шенгенську зону: Болгарія, Хорватія, Кіпр і Румунія;
– 4 країни, які не входять у ЄС, але беруть участь у Шенгенській угоді: Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія і Швейцарія.
Більше того, Президент України Петро Порошенко пообіцяв, що українські митні та прикордонні служби з відповідними відомствами європейських країн найближчим часом створять єдиний контроль на кордонах.
Потужні обстріли на Донбасі
Бойовики на Донбасі вкотре обстріляли насосну станцію Південно-Донбаського водоводу. Таким чином 400 тисяч людей по обидві сторони фронту залишилися без водопостачання.
Обстріл бойовики здійснили о 7:00 годині 11 червня. Їх ціллю стала насосна станція першого підйому Південно-Донбаського водоводу. На щастя постраждалих серед персоналу станції немає, однак станція знову не працює.

При цьому насосна станція, як і решта критичних екологічних об’єктів цивільної інфраструктури Донбасу мають постійні гарантії безпеки з боку ЗСУ, що в їх сторону не відкриватиметься вогонь, навіть у відповідь.
Також 11 червня, близько 18 години під час обстрілу позицій сил АТО в районі Авдіївки, під вогонь, який вели танки бойовиків також потрапили житлові квартали населеного пункту.

Курйоз дня
У соціальних мержах українці діляться першими враженнями від безвізу та активно жартують про важливу подію в історії нашої країни.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share