Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

В Україні нова афера з землею – зміна кадастрових номерів

В Україні виявлена ​​нова афера з земельними ділянками. Чиновники змінюють кадастрові номери існуючих земельних паїв і на свій розсуд розпоряджаються “новими” землями. У той же час люди, які мають на руках державні акти, фактично залишаються без земельних ділянок. Про аферу стало відомо з листа міністру аграрної політики і продовольства Тарасу Кутовому від гендиректора ТОВ СП “НІБУЛОН” Олексія Вадатурського.

Згідно з листом, компанія виявила таку ситуацію на території Іванівської сільради Чигиринського району Черкаської області. Ряд місцевих жителів з 2008 року були орендодавцями “НІБУЛОНа”. Договори з ними підписані до 2023 – 2028 року і зареєстровані в Держреєстрі речових прав на нерухоме майно відповідно до вимог чинного законодавства.

Однак, в квітні 2017 року стало відомо, що 13.10.2016 розпорядженням Чигиринської РДА було видано дозвіл на розробку техдокументації на землевпорядкування на цих ділянках ТОВ “Капітал-Ріелт С.Д.” на більш ніж 57 га. При цьому наділи були виділені нібито з нерозподілених (невитребуваних) земельних паїв. Вже на підставі цього рішення був укладений договір оренди – тепер одержувачем коштів буде Чигиринська РДА та Іванівська сільрада, а не пайовики. До складу цих земельних ділянок увійшли понад 31 га землі, яка знаходиться в оренді “НІБУЛОНа”.

“При цьому, при формуванні земельних ділянок загальною площею 57,5074 га, були безпідставно змінені кадастрові номери земельних ділянок, що належать фізичним особам на праві власності і перебувають в користуванні нашого суспільства відповідно до раніше укладених договорів оренди землі, і передані дані земельні ділянки в оренду ТОВ “Капітал-Ріелт С.Д.” вже з певними іншими кадастровими номерами”, – наголошується в листі.

Згідно із законодавством, кадастровий номер скасовується лише у разі скасування державної реєстрації земельної ділянки. Зміна власника або користувача земельної ділянки, зміна відомостей про неї не є підставою для скасування кадастрового номера. Крім того, з ділянками не відбувалося поділів і об’єднань, що могло б спричинити скасування держреєстрації.

“Прийнявши розпорядження від 13.10.2016 № 289, голова Чигиринської райдержадміністрації протиправно позбавив власників права власності на належні їм земельні ділянки, незаконно розпорядився земельними ділянками приватних землевласників, які не належать до державної форми власності, тобто діяв безпідставно, поза повноваженнями, і не чином , що передбачені Конституцією та законами України “, – написав міністру Вадатурський. Він закликав чиновника вжити можливих заходів реагування з метою запобігання порушенню законних прав та інтересів власників земельних ділянок і доручити Госгеокадастру України провести перевірку законності дій його територіального органу районі, в тому числі дій реєстраторів зі зміни кадастрових номерів.

Крім того, він також закликав доручити Держгеокадастру вжити невідкладних заходів з відновлення кадастрових номерів, які були визначені на підставі державних актів про право власності на земельні ділянки.

Незважаючи на те, що справа нібито зрушила з місця, ошукані землевласники (Цубера М.В., Щербина Н.В., Бойко К.І., Безклубого Р.П., Сас З.З., Гринжоли А.П., Судорженко М.С., Нодь Є.І., Онуфрійович А. Д.) і законний землекористувач чекають від чиновників відповідних державних органів відновлення їх порушених законних прав та інтересів, а також публічного вибачення за скоєні незаконні дії. А правоохоронні органи, зі свого боку, повинні провести ретельну перевірку законності дій чиновників і дати їм правову оцінку з метою запобігання земельних махінацій в майбутньому.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share