В Одесі компанії Kadorr заборонили продовжувати будівництво

На минулому тижні Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області на підставі перевірки будівництва на вулиці Каманіна 16-а прийняв рішення про скасування містобудівних умов на будівництво 27-й “перлини”.

За детальним планом території, тут передбачався знесення недобудованого ще з радянських часів санаторію “Нафтовик” і зведення нових житлових будинків. Але, встановлено, що між наявними дозвільними документами і технічним паспортом, який пропонують вивчити майбутнім інвесторам, існують величезні протиріччя. ДАБК видав дозвіл на ведення підготовчих робіт для будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими громадськими приміщеннями та підземним паркінгом. Замовником соціального об’єкта виступала громадська організація інвалідів “Допомога та захист”, генеральним підрядником – ТОВ “Алькар-Буд”, що має безпосереднє відношення до Kadorr Group, дітищу сирійського мільярдера Аднана Кивана ..

Замість соціального об’єкта з’явилася 24-поверхова монолітно-каркасна громадина – 27-я “перлина”, яка, як уже встановлено і офіційно визнано, не відповідає цільовому призначенню забудови даної ділянки, а документи видані з грубим порушенням законодавства і будівельно-санітарних норм, і не відповідає детальному плану території в рамках вулиці Літературна, провулка компасні, вулиці Каманіна, провулка Морехідного і вулиці Новоберегова.
Все це і стало підставою для заборони подальшого зведення 27-й “перлини”.

Однак, рекламна кампанія з продажу квартир в 27-й “перлини” йде повним ходом. Одеситам і далі пропонують стати “щасливими володарями житла” по 20 тисяч гривень за один квадратний метр.

Істотна частина з 498 квартир вже викуплена інвесторами. Багато одеситів взяли довгострокові і кабальні кредити, для того, щоб придбати квадратні метри в самому центрі курортної Одеси з видом на море.

Після заборони будівництва ці люди можуть поповнити багатотисячну армію ошуканих інвесторів сумнозвісних одеських пірамід, типу “Золотого руна” або молодіжного будинку на Бочарова.

Як відомо, сирійський бізнесмен Аднан Ківан, який улаштував цю незаконне будівництво, дав персональну гарантію повернення всіх вкладених інвесторами грошей. Саме цей факт був одним з привабливих умов для вкладення коштів в майбутню “перлину”. Чи отримає “Боже благословення” Аднан Ківан на відшкодування багатомільйонних витрат одеситів?