Вінничанка розповіла, як навчила 3-річного сина заробляти й заощаджувати гроші

Вчитися правильно поводитися із грішми варто починати ще з дитинства, впевнена бізнес-тренер Ольга Амрай із Вінниці. Вона розповідає порталу Gazeta.ua, як зробити дітей фінансово грамотними й закласти потрібні навики поводження із коштами.

“Коли сину Принцу було 3 роки, він запитав, чому у нас, батьків, є гаманець, а в нього ні. Тоді ми купили йому гаманець. Щодня клали туди по одному фунту. Тільки така мотивація спрацьовувала, щоб син погодився йти у дитсадок у Лондоні”, – розповідає Gazeta.ua жінка. Свого часу вона переїхала у Англію. Відкрила там будівельну фірму, вийшла заміж і народила сина.

Усі дитячі “шкідливі” звички обернула на користь, щоб навчити сина знати ціну грошам і поважати працю людей.

“Він, як і будь-яка дитина, заходячи у магазин, капризував і просив купити йому усе, чого душа бажає. Я почала водити його в крамниці, де все коштує 1 фунт. Казала, він може собі купити що завгодно, але це має бути одна річ. Адже у нього тільки одна фунтова монета, яку він заробив у цей день за похід до дитсадка. Спочатку син кидав у візочок усе, що хотів. Та коли доходили до каси, починав обирати одну річ. Коли в сина було в кишені декілька фунтів, ми з ним заходили в магазин із дорожчими іграшками”, – говорить Ольга.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Вдаю, що бракує гривні. Прошу доньку докласти”

Після повернення до України жінка стала вчити сина заробляти гроші власними силами.

“Коли проходили повз дитячі майданчики, сина цікавило лише те, що коштує грошей: батути, машинки, морозиво. І я подумала: коли дитині все оплачують батьки вона цього ніколи по-справжньому не цінуватиме. Тому сказала: “купуй, що хочеш, але вже за власні гроші”, – розповідає жінка.

Вона заохочувала сина створювати речі ручної роботи і продавати їй та її чоловікові.

“Щодня Принц вчився щось виробляти: малював, ліпив, складав. А тоді – продавав це нам і нашим гостям. За це отримував гроші. Бачили б ви очі моєї дитини, коли його старання оплачувалися!”, – пригадує Ольга.

Однак, крім цього, важливо ще й навчити дитину розпоряджатися грішми не складати їх безцільно й не витрачати все одразу. Бізнес-тренер навчила дитину відкладати кошти за пріоритетами на глобальні цілі та щоденні потреби й бажання.

“Він не став скнарою. Після чергового “заробітку” моя дитина з неабиякою гордістю йшла на майданчик і розраховувалася грошима з власного гаманця. Часто запрошував нас з чоловіком у кафе і пригощав кавою”, – говорить жінка.

У цій формі виховання одні плюси, переконана Ольга. За її спостереженнями, виховання фінансової грамотності дає дитині потужну мотивацію, прагнення дізнаватися щось нове і вчитися.

“Якщо раніше на зустрічі з моїми друзями Принц нудився, просився додому, пустував, то зараз спокійний. Знає: це його робота, за неї отримає гроші, які докладе у скарбничку. Я спокійна за поведінку своєї дитини під час ділових зустрічей чи тренінгів. У мене до нього ставлення як до дорослої особистості”, – каже бізнес-тренер Ольга Амрай.

У оновлену шкільну програму для 5-9 класів внесуть нові курси. Серед них предмет “Підприємливість і фінансова грамотність”. У ньому дітей навчатимуть правильній поведінці із грішми – що варто перевіряти при оформленні кредиту, скільки відсотків варто заощаджувати від доходу, як оцінити ризики при відкриття власної справи. Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки України.