Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

Вінницькі студенти продовжують боротися за землі вишу з місцевими мешканцями

1

Нещодавно «Студвей» повідомляв про мітинг студентів Вінницького аграрного університету проти відбору землі вишу місцевими мешканцями. Протистояння сторін досі триває й наразі студенти оселилися в наметах на території, що стала причиною конфлікту.

Тамтешнє місцеве видання «20 хвилин» опублікувало репортаж із місця подій. Як ідеться в матеріалі, студенти три тижні жили в наметах на території поблизу кладовища. Вчора, 27 квітня, ректор вишу приїхав до студентів, вручив їм похвальні грамоти та закликав іти додому.

Тим часом жителі села Аграрне стверджують, що територія належить їм. Вони також «розбили табір» на території й відмовляються її покинути до вирішення ситуації.

Перед тим, як розмовляти з журналістами, студенти попросили показати їх свої посвідчення. Тільки після цього розповіли про своє становище. Так, уже три тижні молодь відмовляється покидати землю, на якій проводять досліди у процесі навчання.

Як переконаний голова студентського самоврядування вишу, тепер тут будуть паї селян, яким стільки не треба, і «зайву» землю продадуть під комерційну забудову. Наразі судове рішення нібито прийняте на користь університету, тому студенти мають намір завершувати акцію.

На відміну від молоді, представники іншої сторони конфлікту неохоче зустріли журналістів. Вони обурені публікаціями про ситуацію в мережі, котрі свідчать не на користь жителів села. В усьому вони звинувачують ректора вишу – Григорія Калетніка.

За словами сільського голови Агрономічного, земля перейшла очолюваній ним громаді на законних підставах. Тут люди планують зробити свої городи та роздати ділянки учасникам АТО. Частину справді планують передати під забудову – для зведення корпусу Донецького національного університету.

Після розмови з журналістами між обома сторонами відбулася розмова. Як з’ясувалося, в студентів була хибна інформація про розміри і призначення землі. Як відповів селянам голова самоврядування, дані про землю озвучили в ректораті.

Після розмови студенти, як і планувалося, покинули землі. Селяни й далі продовжують своє перебування там. Наразі всі чекають на остаточне рішення суду.

Фото: unsplash.com

Реклама


The post Вінницькі студенти продовжують боротися за землі вишу з місцевими мешканцями appeared first on Студвей.

Читати

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share