Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

Візовий режим з Росією: Клімкін заявив про альтернативу

В Україні може з’явитися система попереднього інформування громадян Росії про їх намір відвідати нашу країну.
За це виступив глава МЗС України Павло Клімкін, зробивши відповідну заяву в ефірі телеканалу 1+1 в понеділок вранці.
Міністр наголосив, що на сьогодні візи “відживають, вони відходять”. Клімкін додав, що Україна вже звикла до біометричних паспортів “і ми повинні перейти до того, що люди їздять тільки за біометричними паспортами”.
Другий момент, який для мене важливий – ось ви їздите в багато країн і потім заходите в інтернет і говорите: “Я через 5 днів їду” – ось так, насправді і російські громадяни повинні їхати в Україну, необхідно створити відповідну платформу і контролювати в’їзд, так щоб це не було абсолютно неконтрольовано, – пояснив глава МЗС України.
Він також пояснив, що після схвалення політичного рішення про створення такої платформи, на її розробку знадобиться кілька місяців, після чого її необхідно буде протестувати.
Клімкін наголосив, що головне – контроль на кордоні. Міністр зазначив, що візи для росіян можна було б запровадити вже давно, проте виникає питання жителів Криму, яких окупаційна влада може змусити “робити візу до власної країни”. Окрім того, на території Росії живуть громадяни України, і в разі введення візового режиму, влада РФ може тиснути на них для зміни громадянства.
“Наша мета повинна бути простою – закрити кордон, але таким способом, щоб це був не політичний заклик, а щоб кордон був закритий і щоб це не зашкодило українцям”, – сказав міністр.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share