Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

Віддані президенту: ким оточив себе Порошенко за три роки правління Україною

В 2014 році, коли Петро Порошенко повернувся до влади – в нього був образ політика одинака. Та після інавгурації все змінилось. Він почав підтягувати своїх.
“Люди на ці посади підбиралися не за найкращою відповідністю до компетенції посади, на яку вони претендують. А на предмет, чи за критерієм, особистої відданості Порошенку”, – зазначає політолог Михайло Бесараб.
За законодавством, до квоти президента належить призначення третини складу Конституційного суду та двох членів уряду. Міністром оборони Петро Порошенко тоді призначив Валерія Гелетея, а СБУ очолив Василь Грицак, який особисто тривалий час відповідав за безпеку Петра Олексійовича. Так Президент України почав створювати власну не формальну вертикаль. У цьому йому допомагали 450 народних обранців
Як тільки відбуваються тіньові домовленості, ми бачимо то голоси “Опозиційного блоку”, то “Волі народу”, то “радикалів” Ляшка. І за всім цим завжди стоять тіньові домовленості. Хто це робить? Це робить Адміністрація Президента, яка, по суті, мала б бути протокольно-обслуговуючим органом, а, насправді, в умовах вибудованої вертикалі є штабом, – розповдає політолог Олександр Солонтай.
Силовий вплив Порошенко закріпив призначенням на посаду генпрокурора Юрія Луценка. Він з Петром Олексійовичем тісно знайомий. Ця кандидатура на стільки була цінною для Президента, що під Луценка спеціально зміни закон про прокуратуру. Він став першим керівником відомства без юридичної освіти.
Не вдалося президенту взяти під контроль тільки міністерство внутрішніх справ. Арсена Авакова, попри низку скандалів та гучних вбивств, із крісла так і не вдалося посунути.
Міністерство внутрішніх справ – це єдине міністерство і найбільш потужне в силовому блоці, якого не вистачає для такого повного контролю і тотального впливу на державну машину, – зазначає політолог Анатолій Октисюк.
В кулуарах Верховної Ради говорять, Сергій Березенко відповідає за партійну дисципліну. Адміністративний блок та регіональну політику Петро Порошенко закріпив за Ігорем Райніним та Віталіє Ковальчуком. Одіозного Олеся Довгого та Ігоря Кононенка – армійського друга Петра Олексійовича – називають відповідальними за співпрацю з бізнесом. Оборонні замовлення контролює колишній бізнес-партнер, і нинішній заступник секретаря РНБО Олег Гладковський. А комунікація з олігархами проходить через Бориса Ложкіна.
Український державний устрій побудований на принципах парламентсько-президентської форми правління. В політичному житті вона передбачає домінантну участь саме парламенту і мінімізований вплив президента. Українські ж реалії демонструють дзеркальне відображення – слабкий парламент і майже ідеальна президентська вертикаль.
За оцінками експертів, Петро Порошенко контролює 80% всіх процесів державної машини. І ця частка з кожним новим призначенням зростає. Концентрація влади пішла на користь друзям Президента. Фактично, Україна після Революції Гідності повертається до того, проти чого так протестувала. В парламентсько-президентській республіці є лише один «цар гори», який вірить у власноруч збудовану систему.

+Відео

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share