КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Вчені б’ють на сполох: 2016 рік – найтеплішим в історії спостережень

Американські вчені представили нову доповідь про глобальне потепління клімату, згідно з яким концентрація парникових газів встановила новий рекорд, а 2016 рік у цілому став найтеплішим в історії спостережень
Про це йдеться в доповіді Національної адміністрації з дослідження океанів і атмосфери (NOAA) США.
До цього найтеплішим вважався 2015 рік. Автори доповіді встановили, що більшість показників зміни клімату продовжують «зберігають тенденції потепління», а показники температур поверхні океану і землі, рівень моря і рівень концентрації парникових газів в атмосфері побили рекорди 2015 року.
Результати минулого року були викликані впливом довгострокового глобального потепління і явищем Ель-Ніньо, яке представляє собою коливання температури поверхневого шару води в екваторіальній частині Тихого океану.
Концентрація парникових газів в атмосфері в 2016 році досягла рекордного рівня в історії – 402,9 ppm, що на 3,5 більше, ніж роком раніше. Це найбільше зростання за рік протягом останніх 58 років.
Збільшення температури поверхні суші і океану в 2016 році коливалася від 0,45 до 0,56 градуса Цельсія. Рівень моря піднявся на 82 мм, також встановивши рекорд з 1993 року, коли почалися спостереження за цим показником. Над доповіддю працювали вчені з національних центрів NOAA разом більш ніж з 450 колегами з майже 60 країн.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share