Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

Втручання в систему торгів веде до голови виконавчої служби Мін’юсту

Оточення директора департаменту Державної виконавчої служби Міністерства юстиції Дмитра Поліщука може бути причетним до незаконного втручання в роботу системи “СЕТАМ”, через яку реалізується конфісковане та арештоване майно.
Про це йдеться у сюжеті програми “Схеми”, спільного проекту “Радіо Свобода” і телеканалу “UA:Перший”.
Наразі Національна поліція здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні №12017000000000229 щодо несанкціонованого втручання в роботу системи “СЕТАМ”, яке дало змогу зловмисникам купувати майно на торгах за заниженими цінами. Це призвело до заподіяння шкоди інтересам держави у сумі понад 1,8 мільйона гривень.
Журналістам вдалося отримати доступ до матеріалів справи та дізнатися, хто з високопосадовців насправді може бути причетним до цього.
Учасники торгів, яким за даними слідства вдавалось викупати лоти за найнижчою ціною, попри наявність вищих ставок інших учасників, здійснювали вхід у систему “СЕТАМ” з вулиці Великої Васильківської, 13/1, що у Києві.
Так, за 670 тисяч гривень, що лише на 100 гривень вище від стартової ціни, громадянин Сергій Дзюба купив автомобіль преміум-класу Volkswagen Touareg 2013 року випуску. На автомобільних сайтах таке авто пропонують за суму від 800 тисяч гривень до 1,3 мільйона гривень.
За стартову ціну у 400 тисяч гривень громадянин Дмитро Деревенець купив 15 соток землі в елітному селищі Ходосівка під Києвом. На сайтах продажу нерухомості, там землю у півтора-два рази дорожче. Обидва брали участь у торгах з будинку за адресою Великої Васильківської, 13/1 у Києві – про це свідчить їхня інтернет-адреса. Ця ж адреса фігурує у матеріалах слідства як така, з якої, за версією слідства, вчинявся несанкціонований доступ до системи “СЕТАМ”.
Цю будівлю обслуговує Комунальне підприємство “Обрій”. Керує ним Олександр Порядін – людина, яка має безпосередній стосунок до голови Державної виконавчої служби Міністерства юстиції Дмитра Поліщука. Саме ця служба передає усе конфісковане та арештоване державою майно на продаж в систему “СЕТАМ”. І саме ця служба, наприклад, заздалегідь має інформацію про стартову ціну кожного лоту.
Читайте також: Як Міністерство культури відреагувало на гучне розслідування щодо перебудови Лаври
Про зв’язок між цими людьми свідчить також остання декларація пана Поліщука, згідно з якою, очільник виконавчої служби отримав у 2007 році від Порядіна позику в півмільйона гривен, що за тодішнім курсом дорівнює 100 тисячам доларів. Крім того, за даними журналістів, Олександр Порядін та Дмитро Поліщук є кумами.

Решта тих, хто став переможцями торгів в результаті несанкціонованого, за версією слідства, доступу до системи “СЕТАМ”, також люди не чужі для кума голови виконавчої служби. Окрім того, що їхня участь у торгах здійснювалась з його робочої адреси, Порядін також їздить на автомобілі “Мерседес”, оформленому на одного з переможців торгів.
Слідчі обшукали автомобіль “Мерседес”, яким користується Олександр Порядін, і знайшли там не лише копію паспорта його кума – голови виконавчої служби Поліщука, – а й низку внутрішньої документації Міністерства юстиції, оригінали службових записок, робочі листи голови виконавчої служби тощо.
Олександр Порядін відмовився відповідати на запитання журналістів. Дмитро Поліщук теж не захотів спілкуватися – як на тему взаємин з Порядіним, так і про те, як внутрішні документи Міністерства юстиції та виконавчої служби опинилися в автомобілі останнього.
Я можу коментувати і буду коментувати виключно робочі моменти, пов’язані з діяльністю виконавчої служби, – заявив він.
На запит журналістів до прес-служби Міністерства юстиції, департаментом якої є Державна виконавча служба, з проханням прокоментувати вищезазначені факти, надійшла така відповідь: “В Міністерстві юстиції наразі немає підтвердження щодо наявності будь-яких зв’язків між особами, які підозрюються у здійснені спроб несанкціонованого втручання в роботу системи “СЕТАМ”, з представниками Державної виконавчої служби Мін’юсту або ДП “СЕТАМ”. Проте у разі виявлення такого роду зв’язків в результаті кримінального правопорушення з цього приводу, відповідні кадрові рішення будуть прийняті”.

У поліції “Схемам” відмовились коментувати перебіг цього розслідування. “СЕТАМ” – електронний майданчик, на якому реалізується конфісковане та арештоване майно: від канцелярських товарів або електроніки до автомобілів чи нерухомості. Взяти участь у торгах може будь-хто.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share