«Все наше життя – це чекання найгіршого»: влучні цитати про українців

24 серпня Україна святкує 26-ту річницю Незалежності.

Gazeta.ua зібрала 5 найяскравіших цитат про українців та їх життя від відомих наших співгромадян.

1. Андрій Кузьменко (1968-2015), музикант:

«Українці вибирають такого, що спочатку з вазеліном, а потім уже без вазеліна, шоб пожошче. Такий собі садомазохізм в генах. Поки китайці побудували Велику китайську стіну, вони попутно винайшли будівельну тачку. Ще протягом якогось часу вони винайшли порох, папір і кучу всяких різноманітних речей. А українці тим часом винайшли дачу, і до сих пір думають, що з нею робити»

2. Лесь Подеревянський, письменник

«Зверніть увагу, всі українські анекдоти ґрунтуються на самоіронії. А будь-який психотерапевт скаже: якщо в людини є самоіронія, то це те, що відрізняє здорового від хворого, ознака нормальної психіки. Там, де немає самоіронії, з’являється шпаринка, куди може влізти шизофренія. Існує навіть таке, що ми, українці, заснували монастир Шаолінь, трипільську культуру, а самурай той, хто сам іде в рай, а кунг-фу виникло з бойового гопака… Отака дурка, безумовно, в нас є. І хай буде. Таке теж має бути, бо мають бути свої ідіоти. Такого, щоб не було ідіотів, немає ні в кого. Всюди так: а що, в Америці по-іншому? Ні, бо ми такі самі, як решта. Не кращі. Не гірші. Ми закомплексовані»

3. Юрій Винничук, письменник

«Є дві нації у світі, котрі всю історію свого народу намагаються представити тільки як історію народу гнаного, вічно битого й упослідженого. Обидві ці нації аж хизуються своєю непорочністю і розцяцькованою цнотою, своєю зразковою добротою, ліричністю, а особливо своєю беззубістю, бо ж ніколи нікого не завойовували, не загарбували, а завше тільки оборонялися. Обидві нації схибнулися на своїй древності. Тими двома націями є жиди і українці. І ті, й інші возвели мазохізм до якогось державного рівня. Страждання, шморгання носом, посипання голови попелом і постійне скигління стало вже життєвою кармою і одною з умов існування. Лише вони кожну свою національну трагедію вміють перетворити в карнавальне свято, на якому можна відкрито, бажано перед телекамерами, вмитися слізьми»

4. Ліна Костенко, письменниця

Взагалі мені здається, все наше життя це чекання найгіршого і надія на краще

5. Олександр Положинський, музикант

Чим далі, тим не хочу все більше й більше бути героєм України. Хто захоче бути героєм країни, якою керують бандити та олігархи? Я — ні.