Вивчене на уроці школярі застосовуватимуть у побуті – фахівець

Міністерство освіти і науки оновили нові навчальні програми для учнів 5-9 класів. Зміни торкнулися 40 програм.

Під час створення програм фахівці керувалися ключовими компетентностями нової української школи. Вона стартує з вересня наступного року.

Основний елемент, який стосується усіх оновлених програм, практичні навички школярів. Відтепер учні знатимуть, як у повсякденному застосувати вивчене на уроці, розповідають фахівці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відсутність оцінок у початковій школі – світова практика – фахівець

“Оновлення програм відбувалося в межах чинного державного стандарту. У програмах не просто деякі теми забрали, а інші додали. Важливо, що змінилася сама структура програм. Під час розробки акцентували на отриманні учнями практичних навичок та умінь. Після вивчення теми школярі повинні не тільки отримати нові знання, а й уміти застосувати їх у повсякденному житті. Це важливий елемент компетентнісного підходу, який лежить в основі нової української школи”, – розповідає Gazeta.ua експерт аналітичного центру CEDOS Ірина Когут.

Досягти необхідних змін вдалося завдяки відкритості обговорення. У ньому взяли участь понад 1200 дописувачів. Вони залишили більше 10 тис пропозицій до програм.

Міносвіти оприлюднило оновлені навчальні програми. Головні зміни орієнтація на результат навчання, а не на зміст, впровадження компетентнісного підходу та наскрізних змістових ліній. Розробляючи програми, фахівці враховували ключові компетентності нової української школи. Це – “Здоров’я і безпека”, “Підприємливість та фінансова грамотність”, “Громадянська відповідальність” і “Екологічна безпека та сталий розвиток”.