КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Вантажівка збила трьох підлітків

 Усе село плаче. Діти тільки школу закінчили. Сиділи на лавочці, говорили про майбутнє студентське життя. Позаду них забор. Може, якби нижчий встигли б утекти. А так вантажівка їх затисла. Водій почав здавати й проїхався по них колесами. Андрій страшне як кричав: «Рятуйте, спасіть!» Якось добрався до дівчат. Ангеліна була мертва. У Маші намацав пульс. Благав її врятувати, розповідає 45-річна Наталія Шилак із села Прилісне Маневицького району на Волині.

2 серпня о 1:22 на вул. ­Сойне вантажівка МАН на тротуарі збила трьох випускників місцевої школи. 17-річна Марія Биковська й 16-річна Ангеліна Мельник загинули. ­Андрій Пилипчук, 17 років, у реанімації обласної дитячої лікарні. У хлопця роздроблений таз, переломи ніг.

Того дня вони отримали результати вступної кампанії. Марія мала навчатися за спеціальністю «Лісове господарство» в столиці. Ангеліна вступила на правничий факультет у Кам’янці-­Подільському на Хмельниччині. Андрієві запропонували бюджетне місце в чотирьох вузах. Обрав Київський університет культури і мистецтв факультет готельно-ресторанного і туристичного бізнесу.

Водій з місця аварії втік.

 Діти роботящі. Все літо чорниці збирали, щоб заробити копійку. У той день Марійка череду пасла. Увечері зустрілась із друзями. Перед тим як розходитись по хатах, сіли на лавці біля амбулаторії. Поряд дитячий садок, багатоквартирні будинки. Безпечнішого місця годі й шукати, продовжує Наталія Іванівна. Аварію побачила мати їхнього однокласника та якийсь чоловік із балкона. Кинулися до дітей. На них живого місця не було. Зідрана шкіра, потрощені кістки. Андрій бачив, як умирали його подруги. Досі в шоковому стані.

Ангеліна та Андрій єдині діти в родинах. У Марії залишилися старший і молодший брати.

 Усі троє вчилися разом до дев’ятого класу. Останні два роки Маша була в математичному класі, Ангелінка з Андрієм у біолого-хімічному. Продовжували дружити, говорить Наталія Шилак. Коли отримали результати вступних іспитів, скакали, танцювали від радості по двору. Маша відразу хотіла повезти оригінали документів, але не було квитків на маршрутку. Вирішила їхати наступного дня.

Ангеліна артистка з дитинства. Співала й танцювала на всіх святах. Маша бралася за будь-яку роботу. Хазяйновитою росла, дуже відповідальною.

За кермом вантажівки був 42-річний Валерій Довжик. Родом із сусіднього села Городок. Проживає в райцентрі, має дружину та двох синів.

 Кажуть, повертався з бару. Хтось подзвонив у поліцію, що він п’яний. За ним ніби їхав патруль. Але не зупиняли, мигалок не включали, додає Наталія Іванівна. Може, побачив їх і тікав чи просто не справився з кермуванням точно не відомо. Одне скажу: якби не втік, люди вчинили б самосуд.

Валерій Довжик ховався в родичів на сіннику. Його затримали того ж дня.

 Був п’яний. Чи вживав алкоголь перед ава­рією встановить експертиза, каже Олег Плазовський з обласної поліції.

Чоловіка можуть ув’язнити на 10 років.

Марію Биковську та Ангеліну Мельник ­відспівували в місцевому храмі. Поховали 3 ­серпня.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share