Вакцину від холестерину почали випробовувати на людях

Почалися випробування на людях нової вакцини, яка знижує рівень холестерину. Раніше вона пройшла досліди на мишах, які дали добрі результати. Передає ВВС.

Дослідники з Медичного університету Відня перевіряють на 72 добровольцях безпеку нового виду лікування.

Вакцина націлена на запобігання відкладення холестеринових бляшок на стінках артеріальних судин. В ході експериментів на мишах рівень холестерину за 12 місяців вдалося знизити на 50%.

Як пишуть в медичному журналі European Heart Journal доктор Гюнтер Стаффлер і його колеги з Організації прикладних наукових досліджень Нідерландів, знадобляться роки на те, щоб з’ясувати, наскільки ефективна та безпечна ця вакцина для людини.