Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

Будинки утеплюють морськими водоростями

 Торік запланував зробити коробку дому. Та не розрахував із часом і грошима. Мусив відійти від плану, замінив деякі матеріали. Замість монолітного перекриття з утепленням мінеральною ватою зробив дерев’яне з камкою утеплювачем із морських водоростей, розповідає 39-річний Михайло Косицин із Херсона.

Для перекриття поклав на стіни з піноблоку дерев’яні балки. Знизу поперек до них набив обрешітку з рейок.

 Робив так, щоб відстань між рейками була до 15 сантиметрів. Зверху застелив плівкою. Ніші між балками вимостив водоростями шаром 25 сантиметрів. Знайомий збирає їх і робить мати. Продав мені по собівартості. Поверх кинув і прибив до балок дошки.

Узимку багато працював у домі. Помітив, тепло тримається. Штукатурив стіни, тому часто мусив відкривати вікна та двері, щоб виходила волога. Коли закривав, дім швидко прогрівався. Планую ще стіни утеплити водоростями, а зверху зашити сайдінгом.

Будівельні компанії пропонують камку насипом, зшиту в мати чи тюки. Використовують для утеплення підлоги, стін і дахів.

 Найпопулярніші мати розміром метр на два, завтовшки 1520 сантиметрів. Прошивають їх капроновими нитками. Ними зручно утеплювати стіни, каже консультант херсонського будівельного магазину 44-річна Ірина Маківець. Матеріал легкий і екологічно чистий. Він не гниє, погано горить. Містить багато йоду та солі, тому не подобається гризунам і шкідникам. Гарно пахне і створює хороший мікроклімат у будинку. Головне захистити від сонця, бо від нього водорості кришаться.

Вартість одного мату з камки ­6580 грн, насипом 400500 грн/т.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share