Боксеру Олександру Хижняку дадуть півмільйона гривень на житло

Губернатор Полтавської області Валерій Головко пообіцяв кожному спорсмену високого ґатунку виділити із обласного бюджету наступного року 500 тисяч гривень, аби вони змогли купити житло чи покращити умови життя.

Про це він заявив під час зустрічі із чемпіоном Європи із боксу Олександром Хижняком, передає кореспондент Gazeta.ua

На чемпіонських змаганнях у Харкові 21-річний полтавець здобув “золото” за підсумком трьох раундів з результатом 5:0. У фіналі чемпіонату Європи із боксу переміг Камрана Шахсуварли з Азербайджану. До цього в 1/4 поєдинку Олександр змагався із росіянином Петром Хамуковим. Противник був досвідченим та із важчої категорії. Зал підтримував полтавця і закликав до перемоги. У кінці бою рефері врятував росіянина від падіння. Перемога у поєдинку дала змогу хлопцю отримати ліцензію для змагань на чемпіонаті світу.
Команда Олександра “Олімпійські отамани” вперше брала участь у таких змаганнях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Український боксер Руденко тренувався у Москві під “Океан Ельзи”

“Ми звикли уважати, що шведи чи британці сильніші у футболі, а боксери франції сильніші, ніж ми. Зараз змиваються ця межі, бо всі країни сильні, бокс розвивається і його рівень росте. Тому конкуренція висока”, – каже Олександр Хижняк. Зараз хлопець приїхав до Полтави аби відпочити перед наступними боями та зустрітися з рідними. Проживає з батьками, свого житла немає. Хлопець навчається у Педагогічному університеті на факультеті фізичного виховання.
“Починав із гімнастики. Тато був для мене зразком, захоплювався боксом. Тренувався спочатку вдома. Це була дитяча гра, а потім стало професією із відповідальністю і віддачею”, – сказав Олександр.
Тренерує боксера батько Олександр, заслужений тренер України. Він теж займався боксом, є майстерром спорту СРСР з боксу.
“Навіть зараз, у період відпочинку після бою, я роблю зарядку, тримаю себе у формі”, – продовжив боксер. Олександр Хижняк планує підкорити чемпіонат світу, який буде у Гамбурзі в Німеччині.

“Ставимо найвищу планку золота медаль. Він буде у серпні цього року. Ця нагорода для кожного спортсмена є найвищим показником у спорт”. Скоро поїде на навчально-тренувальні збори Національної збірної України для підготовки додо чемпіонату світу. Їх проведуть в липні у Карпатах.

Українські боксери вибороли перше загальнокомандне місце на чемпіонаті Європи з боксу. Здобули шість медалей: три золоті, срібну й дві бронзові. Це рекорд. Олександра Хижняка переможця в категорії до 75 кг визнали найкращим боксером турніру.