КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Барбра Стрейзанд – легенда Голлівуду, що відкрила своє українське коріння

У 1978 році під час концерту, присвяченому 30-річчю існування Ізраїлю, Барбра Стейзанд влаштувала онлайн-дзвінок з Голдою Меїр, розпитуючи, як та встигала поєднувати пост прем’єр-міністра країни та домашні клопоти звичайної жінки. Та для нас ця мила бесіда цікава тим, що одразу дві ці культові жінки пов’язані з Україною.
Те, що «Залізна леді Ізраїлю», народилось у Києві – давно відомий факт. Натомість родинні зв’язки Барбри були мало досліджені, доки її біографи докопались в архівних записах аж до міста. Бережани Тернопільської області. Саме тут довгі роки проживала родина Стрейзандів.

У 19 років Ісаак Стрейзанд, дід майбутньої співачки, наважився шукати щастя за океаном і вирушив до Нью-Йорка. На митному контролі поруч зі Статуєю свободи зазначить: національність — галицька. Останнє місце проживання – Бережани. Грошей немає.

via GIPHY

Освоївшись у новій країні, Ісаак одружиться з Анною Кестон, яка теж, кажуть, емігрувала з Галичини. З п’ятьох дітей батьки найбільше пишатимуться Емануїлом, який став професором, спеціалістом із психолінгвістики. Утім цю радість затьмарювала жахлива хвороба – епілепсія. Емануїл помре, коли донці виповниться трохи більше року.

Мама вийде заміж вдруге, от тільки вітчим швидко наповнить дім атмосферою страху і приниження. Барбара ховала синці на тілі, але не менше боліли й образливі слова. «Таким страшним морозива не купують».

Вона затаїть образу і пообіцяє собі – навіть з такою зовнішністю стане популярною. Барбра підкорить Голлівуд, не вставивши нових зубів, не змінивши форму носа. І так, саме це «гидке каченя», з якої насміхалися однолітки, крутитиме романи з Елвісом Преслі та Андре Агассі. І так, це вона отримає 2 Оскари, 4 Золотих Глобуси та 11 Греммі.

via GIPHY

Але скільки б не було нагород, позбутися дитячих комплексів було не так просто. Видаючи платинові альбоми, Барбра Стрейзан ніяк не могла наважитися вийти на сцену. Одна справа працювати на знімальному майданчику чи в тісній звукостудії, а тут тисячі обличь спрямовані на тебе одну. Співачка наважиться на це тільки на 27 році своєї кар’єри. Такого ажіотажу ніхто не очікував. Квитки, які сягали й півтори тисячі доларів, розкупили за півгодини, а журнал «Тайм» – назвав концерт музичною подією століття.

Читайте також: Обійти Марадону: найтитулованіший футболіст світу з українським корінням – П’єтро Верховод
У двохтисячному Стрейзанд знову приголомшить. Після 4-річної паузи Барбра покличе своїх шанувальників на новорічний концерт у Лас-Вегасі. Цього разу квитки сягали 2,5 тисяч доларів. І попри це вільних сидінь у 12 тисячному залі не було. За той один вечір вона заробила майже 15 мільйонів доларів і побила рекорд концерту трьох оперних легенд – Карузо, Паваротті та Карерраса.

+Відео

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share