КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Археологи розкопали поселення кам’яної доби

На території національного заповідника Кам’яна могила у Запорізькій обл. археологи знайшли предмети побуту поселень, які жили в регіоні в епоху середнього мезоліту,

Виявили кістки тварин і знаряддя для ведення господарства, повідомляє «Репортер».

«В цьому році були знайдені археологічні горизонти часів неоліту та середнього мезоліту. Це приблизно 9-7 тисячоліття до нашої ери. В результаті цих розкопок були знайдені численні артефакти, які пов’язані з продуктами життєдіяльності людини, це кам’яні знаряддя праці, виконані з кремнію. Також виявлені кістки тварин і молюсків, які вживалися в їжу», — розповів археолог Віктор Джос.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Могилу лідера повстання впізнали за каблучкою

Вчені знайшли фрагменти посуду з орнаментом. Завдяки цьому можуть детальніше визначити вік поселення. Встановлять його у лабораторії.

«У цьому році археологи пройшли всього 20 см глибини грунту. Зазначу, що розкопки велися цілий місяць, тому можна уявити, як довго вони просуваються», сказав Джос.

Розкопки на цьому місці завершили. Планують відновити їх у 2018.

На сході Польщі виявили масове поховання російських солдат. Військових убили під час Польського повстання 1863 року. Царські солдати загинули під час битви біля Жижина. Тоді загинуло 200 чоловік, 282 попали в полон. Повстанці спіймали кілька десятків росіян, які спробували втекти.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share