Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

Археологи знайшли сліди індуського бога

Поблизу села Бутенки Кобеляцького району на Полтавщині знайшли кам’яну брилу ранньої бронзової доби. Стародавнім кам’яним молотом на брилі висічені три заглибини, що символізують три кроки бога Вішну – верховного божества в індуїзмі. Поряд зображено палицю жерця.

Про це повідомив 60-річний Олександр Супруненко, директор Полтавського краєзнавчого музею.

Поряд з річкою Великий Кобелячок археолог помітив камінь округлої форми. За 80 метрів від знахідки розташований старий курган. Брила виявилася давньою сакральною стелою. Її застосовували ямні та катакомбні племена, що жили на території України 3,7-3,8 тисяч років тому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виявили унікальне поховання рибалки

“Форма стели говорить про її катакомбне походження. Такі предмети використовувалися в поховальних традиціях – перекривали вхід в підземельне поховання. Брила служила уособленням аури людини, своєрідним захисником душі та символом відродження після смерті”, – зазначив Олександр Борисович.

В кінці 19 – на початку 20 століття брила могла використовуватися як межовий знак.
На Полтавщині виявлено 5 подібних стел, але із зображеннями – лише дві.

У Великій Британії знайшли листи римських легіонерів. В одному з листів офіцер на ім’я Масклюс вимагав більше пива для солдатів. У інших Масклюс пише, що хоче піти у відпустку і звільнитись від своїх обов’язків.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share