КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Mail.ru не збирається йти з України: компанія знайшла шляхи обходу блокування

Російська компанія Mail.Ru Group намагається обійти заборону роботи в Україні через зареєстровану на Кіпрі офшорну компанію Nessly Holdings Limited. Зазначимо, Mail.Ru Group володіє забороненими в Україні соцмережами «ВКонтакте» та «Однокласники».
Про це повідомляє InformNapalm.
Згідно з результатами розслідування міжнародної розвідувальної спільноти, Mail.Ru створила сайт «Пошукач» і зареєструвала 24 травня домен poshukach.com. Сайт швидко став популярним та станом на 12 червня посідає 492 місце по відвідуваності в Україні. Проте, зазначається, що окрім назви, на сайті немає нічого українського.
Інтерфейс сайту російсько-англійський. Домен зареєстровано російським реєстратором RU-CENTER, інформацію про реєстранта домену приховано російським сервісом whoisproxy.ru. Вихідний код головної сторінки сайту містить відсилання до браузеру FreeU, одним з розробників якого є Mail.Ru Group.
Також повідомляється, що сайт poshukach.com розміщено в мережі, що територіально належить Росії.

Mail.ru не збирається йти з України
Nessly Company (відома як Nessly Holdings Limited) – це зареєстрована на Кіпрі офшорна компанія, афільована з Mail.Ru Group. Мережа, в якій розміщений сервер браузера FreeU, також зареєстрована на Nessly Company. Директором Nessly Holdings Ltd вказана Олена Азаренко (Elena Azarenko).
Розслідувачам вдалося з’ясувати, що Олена Азаренко обіймає або раніше обіймала посаду директора в компаніях, пов’язаних з MRG: MGL Mail.Ru Equity Limited, VK.COM Holdings Limited, MRGroup Invetsments Limited, Odnoklassniki Holdings Limited, MGL Mail.Ru Internet Assets Limited.
Окрім того, пошук в соцмережі Linkedin підтверджує, що Elena Azarenko працює в MRG. В Linkedin є і другий профіль Олени Азаренко, який є порожнім, інформація з якого свідчить, що вона є представником Mail.Ru Group на Кіпрі.

Олена Азаренко

Азаренко є представником Mail.Ru Group на Кіпрі
Так, зважаючи на висновки розслідування, ймовірно, що через Nessly Company російська Mail.Ru Group намагається обійти Закон України, що забороняє діяльність на території країни російських інтернет-ресурсів.
Зазначимо, що українські провайдери не блокують домени poshukach.com та пов’язану IP-адресу. Відтак, Mail.Ru надалі діє на українському ринку, використовує власний пошуковик для показу результатів, які Mail.ru вважатиме «більш релевантними», а також заробляє на рекламі, яку демонструє українським користувачам.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share