КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Google успішно випробував літаючу вітряну електростанцію

Makani Power від Google розробляє вітрогенератор, форм-фактор якого відповідає кордовому планеру.

Він буде підніматися на висоту до 305 м з порівняно стабільною швидкістю вітру і з’єднуватися з землею спеціальним тросом.

Всього при розмаху крила 25,9 м апарат оснастять 8-ма генераторами, які будуть підключені до восьми 2,3-метровим пропелер.

Після підйому на задану висоту він буде кружляти над точкою прив’язки. Про це повідомляє Aviation Week.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Представили ОС Apple watchOS 4 з новими циферблатами і фітнес-можливостями

Концепцію прив’язних безпілотних вітрогенераторів реалізують і інші компанії. Навесні 2016 року стало відомо, що аналогічним проектом займається нідерландська Ampyx Power. Згідно з планом, електростанції представлять собою платформи, до яких за допомогою висувного троса будуть приєднуватися безпілотники.

З ростом швидкості вітру літальні апарати будуть підніматися в повітря, набираючи висоту в міру посилення повітряних потоків. Потім вони будуть описувати вісімку або облітати точку прив’язки по колу, знижуючись і знову піднімаючись за рахунок натягу троса. Прототип системи компанія має намір представити в 2018 році.

Makani Power була заснована в 2006 році, в травні 2013 року її придбала Google, яка включила організацію до складу дослідницького підрозділу Google X. Розробка літаючого вітрогенератора ведеться за підтримки порівняно нового (сформовано в 2009 році) Агентства передових досліджень в галузі енергетики (ARPA-E ) Міністерства енергетики США.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share