Норвезький офісний центр виробляє більше енергії, ніж споживає

powerhouse-brattorkaia-snohetta-architecture-office-norway-sustainable_dezeen_2364_col_6

Офісний центр у гавані Тронхейма обладнаний 3000 сонячними панелями і може забезпечити електроенергією себе, міський транспорт і сусідні будинки.

Архітектурна студія Snøhetta сподівається, що офіс Brattørkaia стане прикладом того, якими повинні бути будівлі в час кліматичної кризи.

«Енергетично-позитивні будівлі – це будівлі майбутнього. Гаслом індустрії дизайну повинно бути не “форма відповідає функціям”, а “форма відповідає довкіллю”», – каже засновник Snøhetta.

За рік сонячні панелі офісного центру згенерували близько 500 000 кіловат чистої відновлюваної енергії.

powerhouse-brattorkaia-snohetta-architecture-office-norway-sustainable_dezeen_2364_col_17
powerhouse-brattorkaia-snohetta-architecture-office-norway-sustainable_dezeen_2364_col_7 (1)

Архітектори планують відкладати надлишкову енергію, зібрану влітку, щоб використовувати її в темні зимові місяці.

Офісний центр також має надзвичайно ефективну ізоляцію, розумні системи, що регулюють вентиляцію, та бетонну конструкцію з низьким рівнем шкідливих викидів, яка ефективно регулює температуру будівлі.

Нагадаємо, вчені планують виготовляти штучні айсберги, щоб врятувати Арктику.

The post Норвезький офісний центр виробляє більше енергії, ніж споживає appeared first on Студвей.