8 корисних порад, які зроблять вашу пробіжку легкою та правильною

Ви можете захоплюватись вечірніми або ранковими пробіжками, або ж взагалі не згадувати про їхнє існування. Проте варто знати, що біг – вид занять, який підходить далеко не всім. Тому потрібно пам’ятати декілька правил, які допоможуть зрозуміти вам, чи варто продовжувати тренування.
Існують декілька правил, які обов’язково потрібно враховувати у пробіжках, щоб уникнути травм і зміцнити здоров’я.
Правило 10%
Пам’ятайте, якщо ви прагнете збільшувати дистанції, то варто додавати до кожного щотижневого кілометражу лише на 10% від вашої попередньої відстані.

Виявляється, якщо ви занадто швидко будете збільшувати собі дистанцію, то значно збільшиться ризик травм при бігу. І пам’ятайте, що чим довший забіг, тим повільнішим повинен бути ваш темп.
Правило 2 годин
Між прийомом їжі та бігом обов’язково має пройти 2 години. Приблизно за цей час їжа повинна добре засвоїтися і перетравитися. Краще не ризикуйте своїм здоров’ям, оскільки недотримання такого правила може призвести до спазмів або навіть до блювоти.
Правило вітру
Кумедне правило, проте справді, якщо під час пробіжки вітер на вулиці дме вам в спину – він вас прискорить, а якщо вітер зустрічний – лише сповільнюватиме. Тому намагайтеся бігти в одному напрямку з вітром, щоб не витрачати енергію даремно.
Правило ходьби
Це дуже важливе правило – починати пробіжку з 10-хвилинної ходьби. Ця так звана розминка підготує ваше тіло до тренування, збільшуючи кровотік і підвищуючи температуру м’язів.

Також і після пробіжки необхідно злегка походити. Раптова зупинка руху може викликати ряд неприємностей: від спазмів в ногах до непритомності.
Правило 10 градусів
Це правило вас точно здивує – для бігових тренувань одягайтеся так, ніби на вулиці на 10 градусів тепліше. Ця хитрість допоможе вам в розпал пробіжки. Тому у холодні дні одягайте легкий, але теплий і дихаючий верх, а в теплі дні – легкий одяг, яка добре поглинає і випаровує піт. Також рекомендується в теплі дні одягати світлі речі.
Правило легких днів
Після важкого тренувального дня робіть собі подарунок у вигляді одного легшого дня. Ви можете його зробити коротким або робити пробіжку в повільному темпі. Якщо під час бігу вас щось болить, колить, то наступні два дні постарайтеся відпочити.
Правило повних речень

Одним з важливих правил є можливіть говорити повними реченнями під час пробіжок. Тобто коли ви тренуєтесь, але не в силах зв’язати і двох слів, це означає, що ви бігли швидше свого допустимого темпу, а це вже може позначитися на вашому здоров’ї.
Правило семи років
У це складно повірити, але професійні бігуни покращують свої результати протягом семи років. Вчені твердять, що за їхніми підрахунками саме після закінчення семи років бігун показує свій кращий результат.