КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

700 тис. статей: стали відомі рекорди української Вікіпедії

Українська версія Вікіпедії, безкоштовної електронної енциклопедії, похвалилася своїм рекордом тепер у ній 700 тис. статей українською мовою. Про це повідомляє segodnya.ua.

Тепер «Вікі» українською на 16-му місці серед 295 мов з усіх куточків планети. Розташувалась між версіями китайською і перською мовами. У верхній частині списку англійська версія (5,4 млн статей), себуанська (мова, поширена на Філіппінах 4,5 млн статей) і шведська (3,7 млн статей).

Як порахували активісти, за 13 років існування наша Вікіпедія (в світі заробила 16 років тому) стала найбільшою в історії енциклопедією українською мовою для порівняння, з 700 тис. опублікованих статей вийшло б 326 томів Великої радянської енциклопедії.

Українські користувачі активно займаються доопрацюванням енциклопедії: на українській Вікіпедії зареєструвалися понад 361 тис. користувачів, які зробили 20,6 млн редакцій існуючих статей. У тому числі понад 60 тис. осіб хоча б раз щось відредагували на сайті, і 16 тис. зробили це більше десяти разів. У середньому ж за місяць хоча б одне редагування українських сторінок робить близько 2,5 тис. осіб з України, Німеччини, Росії, США, Чехії, Китаю та Канади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Туреччині заблокували Вікіпедію

Перша стаття була написана 30 січня 2004 року українським користувачем з Японії вона називалася «Атом». Багато статей в українській версії дублюють тексти з Енциклопедії українознавства, Української радянської енциклопедії, Довідника з історії України та деяких державних ресурсів, наприклад, Кабміну. Навіть з цікавих фактів: на «Вікі» зібрана найповніша інформація про українські населені пункти.
Відмітна риса електронної енциклопедії вона є некомерційним проектом, і користувачам дозволено самостійно писати статті і вносити правки в існуючі. Так, ювілейним, 700-тисячним матеріалом стала стаття «Відкритий чемпіонат Австралії з тенісу 1987, чоловіки, одиночний розряд», яку написав користувач Олександр Тагай (за три роки на сайті він створив майже 2500, доповнив близько 100 статей і відредагував 25 тисяч матеріалів) .

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share