КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

5 причин долучитися до проекту «Молодь в місті»

Знімок екрана 2017-06-14 о 16.01.08

Якщо давно мрієш утілити власний урбаністичний проект або соціальну ініціативу, покликану зробити рідне місто кращим, або відчуваєш, що не вистачає знань або корисних зв’язків – тоді ти маєш плани на 4–9 липня. Розповідаємо про «Молодь в місті» й чому це – проект, до якого варто долучитися.

Що таке «Молодь в місті»?

Це літня школа, яка триватиме з 4 по 9 липня в наметовому таборі молодіжного клубу «Компас», громадської організації, яка проводить літні наметові табори вже 25 років. Головна мета цих таборів – підготовка молодих лідерів, надання можливостей для самореалізації, допомога в опануванні корисних навичок і знань.

Серед партнерів – Управління молоді та спорту КМДА, Міністерство молоді та спорту України, міжнародна організація Pact, що реалізує грантову програму «Відкриті двері» для підтримки короткострокових ініціатив громадських організацій.

Для кого?

Для команд (від 2 до 4 осіб) студентів та активної молоді з Києва, Донецької та Луганської областей. Варто подати заявку, якщо тобі від 18 до 30 років, ти маєш ідею цікавого урбаністичного проекту чи соціальної ініціативи, а також – команду, з якою хочеш її втілити.

ДРУЗІ

Чому це – важливо?

Урбаністика – тема, що останніми роками лише розвивається, а поняття «сталий розвиток» і «розумне місто» набувають усе більшої популярності. За даними компанії Effigis, до 2050 року більше шести мільярдів людей житимуть у містах – а це близько 75% населення Землі. Тому необхідно ефективно використовувати наявні ресурси та площу вже зараз.

Урбаністичні проекти змінюють міста, роблять їх більш комфортними, а також – дають нове життя старим будівлям і місцям. Наприклад, хочеш перетворити старий річковий порт на прибережну зону? Чи створити сад посеред міста? Усе це – урбаністичні проекти, які можна й потрібно втілювати в Україні. Нові інкубатори на кшталт Kyiv Smart City – головне підтвердження цього тренду.

Як долучитися?

До 20 червня 2017 року необхідно заповнити онлайн-заявку. Зокрема, потрібно вказати місто (Київ, або місто Донецької чи Луганської області), кількість учасників (від 2 до 4), напрям проекту (може бути екологічним, соціальним, містоутворюючим, культурним) і його короткий опис.

Відбір проходитиме на конкурсній основі. Команди, яких оберуть для участі в Літній школі, отримають повідомлення від організаторів до 20 червня, а до 25 червня – програму та розклад занять.

молодь в місті

Що отримаєш?

Перш за все, участь у Літній школі – безкоштовна. Організатори покривають витрати на проживання, харчування, а також проїзд до Києва й назад для учасників з інших міст.

Крім цього, протягом п’яти днів ти не тільки відвідуватимеш майстер-класи від практиків, що вже втілили власні ідеї, але й братимеш участь у дискусіях, ділових іграх, ситуаційних вправах. Під час Літньої школи команди отримають знання, необхідні, щоб розробити проект, знайти фінансування та зрештою – утілити його.

Чим займатимешся?

Усі команди працюватимуть над ідеями, а на п’ятий день презентують їх. Також учасники відвідуватимуть лекції (наприклад, про тенденції й можливості сучасного міського простору), матимуть змогу долучитися до майстерні Спільнокошту й дізнатися, що таке краудфандинг, як він працює, як завдяки ньому профінансувати власну ініціативу. А ще – учитимуться презентувати проект світові (це і робота зі ЗМІ, і з партнерами та спонсорами, і з органами влади).

5 причин стати частиною «Молоді в місті»

Причина 1: Нові друзі

«Молодь в місті»Одне із завдань проекту – об’єднати молодь із Києва та східних областей України. Протягом п’яти днів команди разом житимуть і працюватимуть у таборі на острові. А це означає намети, вогнище й живе цікаве спілкування.

Причина 2: Шанс побачити Київ з іншого боку

«Молодь в місті»І це стосується не тільки учасників зі східних областей, але й киян. У рамках Літньої школи учасники вирушать на оглядову екскурсію громадськими просторами Києва. Серед зупинок – Пейзажна алея, парк Трипільської культури, Оболонська набережна.

Причина 3: Не проектами єдиними

«Молодь в місті»5 днів у таборі – це не тільки навчання й робота над проектами, але і розваги й активний відпочинок. Щодня після шостої вечора на учасників чекатимуть спортивні змагання (як щодо плавання на каяках?), культурні активності та навіть квест-гра (у душі всі ми трохи детективи).

Причина 4: Підтримка «Ґараж Ґенґ»


«Молодь в місті»«Ґараж Ґенґ» – це громадська організація, яка пропонує допомогу та супровід під час втілення ідей. По завершенню літньої школи «Ґараж Ґенґ» обере 5 проектів, які отримають спеціальні творчі ваучери, а отже і підтримку організації.

Причина 5: Експертна допомога

Знімок екрана 2017-06-14 о 15.39.04І хоч творчих ваучерів від «Ґараж Ґенґ» – усього п’ять, інші проекти також не залишаться без підтримки. Клуб «Компас» допомагатиме втілювати ідеї й після Літньої школи: зокрема, за потреби надаватиме експертну допомогу, залучатиме державні структури.

І ще трохи мотивації для того, щоб активно втілювати ідею: на початку грудня всі команди знову зберуться разом, щоб обговорити результати роботи.

Фото: unsplash.com
Ілюстрації: Анастасія Бабаш.

The post 5 причин долучитися до проекту «Молодь в місті» appeared first on Студвей.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share