300 методів видалення крові, або Незвичайні професії

man4

Вибір професії – процес важливий і нелегкий. Складно обрати «своє» серед тисяч варіантів, кількість яких невпинно більшає. Ми вже писали про фахи майбутнього. Сьогодні ж розповімо про найбільш цікаві й незвичні. Постояти замість когось у черзі, повеселитися на весіллі незнайомця й отримати за це гроші тепер реально.

Психолог для тварин

Поки найпоширеніша у США – в Україні резюме на цю посаду готувати ще зарано. Щоб стати доктором Дуліттлом, необов’язково розуміти мову звірів: достатньо мати диплом психолога або біолога й ліцензію на роботу з тваринами, бажано від спеціалізованих наукових центрів. У середньому психолог для тварин заробляє $80 000 на рік. Серед його обов’язків може бути й дресирування, і боротьба з гіперактивністю, і терапія страху. Наприклад, такі послуги пропонує американка Лінда Майклс, яка спеціалізується на собаках.

Родичі й друзі напрокат

Іноді трапляються непередбачувані ситуації, які руйнують плани. Щоб нічого не скасовувати й не переносити, можна скористатися послугами агенцій, які допоможуть підібрати друзів, сестер чи братів і навіть батьків та дітей напрокат. Наприклад, у Росії друг на годину обійдеться в 250-500 рублів, у США – у 20-30 доларів. Ця тенденція не оминула й деякі українські міста: послуга коштує 50-100 гривень за годину. Можна навіть знайти оголошення, що незнайомці готові відвідати ваших літніх родичів за 50 грн/год.

Дружки/дружби напрокат

Ця послуга поширена і в Україні. Обійдеться приблизно в 1500 гривень. За кордоном навіть існують різні пакети: від 300 доларів «віртуальна дружка» консультуватиме наречену по телефону, а від 1000 пройде з нею весь процес підготовки й день святкування. Професійна дружка Джен Ґланц розповідає: бувають іще й додаткові витрати, наприклад, наречена платить за транспорт і сукню, яку Джен потім залишає собі. До речі, у дівчини є власний веб-сайт, де можна не тільки орендувати дружку, але й придбати проникливу весільну промову (ціна від 175 доларів).

wedding

Людина, яка стоїть у черзі

Той, хто не має терпцю й часу, щоб стояти в чергах, може найняти незнайомця, який зробить це за нього. Напевно, послуга б мала попит у наших лікарнях під час проходження медоглядів, але в Україні вона поки що не поширена. На цьому заробляють до 40 доларів за годину залежно від тарифів. Наприклад, на сайті Same Ole Line Dudes, LLC, ціна залежить від часу, який людина має провести в черзі: 85 доларів за 4 години, а за 24 години доведеться заплатити 485 доларів.

Художник прахом

Моторошно, страшно й незвично. У США можна замовити портрет померлої людини, намальований її прахом, змішаним із фарбами та іншими спеціальними інгредієнтами. Вартість такої роботи в середньому становить 500 доларів (залежить від використаних кольорів чи розміру портрету). Гайде Гатрі, німецька художниця, каже, що одна робота займає від трьох до чотирьох місяців.

До речі, іноді люди заповідають, що робити з їхнім прахом. Репер Тупак Шакур, наприклад, зобов’язав кремувати тіло, а прах викурити друзям разом із марихуаною.

Людина, яка відліплює жувальні гумки

Часто цю справу доводиться виконувати прибиральникам, проте подекуди існують спеціальні служби, які відліплюють гумки і в публічних місцях, і під час приватних замовлень – із домашніх меблів, стін. До речі, користуються не звичайними шпателями, а спеціальними машинками, які за допомогою води, пару й мийних засобів відривають гумки з будь-якої поверхні. Наприклад, GumBusters із Нью-Йорка видаляють гумки з тротуарів, принагідно чистять стіни від графіті й знімають про це відео.

coffee

Прибиральник на місцях злочинів

Правоохоронні органи від’їжджають, свідки розходяться, а сліди вбивства залишаються. Зазвичай прибиранням займаються клінінгові компанії, але, наприклад, у Мексиці для цієї справи існує спеціальна посада. Один із таких прибиральників, Донован Тавера, розповів власну історію: «Десь у сімнадцять років я розпочав експерименти. Купував у м’ясній крамниці яловичу печінку й кістки, а вдома досліджував, як видаляти кров із різних поверхонь. Так я став судовим прибиральником. З роками винайшов понад 300 різних методів видалення крові».

Дегустатор чаю

На перший погляд, куштувати різні смаки чаю й отримувати за це гроші – мрія, а не професія. Однак варто знати, що дегустаторам доводиться випробовувати декілька сотень смаків за день. Пакетик, який зараз лежить у твоїй чашці, – плід праці й експериментів. Джайлс Оуклі, дегустатор, розповідає: для того, щоб навчитися безпомилково визначати не тільки сорт чаю, але й місце, де його виробляють (аж до певного регіону), потрібно витратити 5 років. Утім, зарплати непогані: новачки отримують приблизно 25 тисяч фунтів.

Заточувач олівців

Дивно звучить, правда? Здавалося б, ми, люди, створіння ліниві, але ж не настільки. Однак мультиплікатор і гуморист Девід Різ розпочав власний бізнес із заточування олівців. За 12 доларів ти отримаєш заточений за найкращими методиками олівець, стружку й сертифікат, який засвідчує, що ним займався саме Девід Різ. За останні роки чоловік підняв ціну до 500 доларів за олівець. «Мене самого інтригує, чи скористається хтось моїми послугами за таку вартість», – розповідає Девід в одному з інтерв’ю.

Людина, яка професійно вибачається

Корені цієї професії – в Японії, однак тепер вона поширена і в інших країнах. Якщо компанії потрібен цап-відбувайло, саме ця людина стає в пригоді. Наприклад, коли рейс скасовують, вона має перепросити так, щоб пасажири сприйняли новину спокійно. Що стосується цін – то вони можуть бути різними. Скажімо, одна з японських агенцій Nihon Shazai Daikokao бере 33 долари за годину.

То що, ти вже почав писати нове резюме? Бо ми в редакції поки вагаємося між прибиральником місць злочинів і заточувачем олівців.

The post 300 методів видалення крові, або Незвичайні професії appeared first on Студвей.