КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

150-річну сукню Вікторіанської епохи показали у столичному Музеї костюма і стилю

Минулого тижня у Києві відкрився Музей костюма і стилю «Victoria Museum». До 31 липня у ньому буде представлена виставка «Столична мода ХVIIІ‒XIX століття: кіно і артефакти».

«В Україні ще немає музейної культури. Хочу, щоб в моєму домі-музею люди поринули в європейську епоху XVIII-ХІХ століть. Зрозуміли, яка тоді була культура вбрання», — говорить Вікторія Лисенко, засновниця і куратор закладу.

У музеї представлене чоловіче і жіноче вбрання Вікторіанської епохи та Російської імперії, старовинне взуття, тростини, театральні біноклі та інші аксесуари.

Новий заклад обладнали і стилізували по зразку музеїв Західної Європи та США. Експонати виставляються на 2-х поверхах. Вони захищені броньованим склом і мають індивідуальне освітлення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Києві встановили незвичайну скульптуру Маленького принца

До відкриття Вікторія Лисенко готувалася 9 місяців. Проходила стажування у кращих британських музеях. Зокрема, у знаменитому лондонському Музеї Вікторії та Альберта — найпершому у світі музеї декоративно-ужиткового мистецтва.

«У Західній Європі раніше люди складали непотрібний одяг на горище у скрині, — продовжує засновниця. — Зараз звичайні жителі міст виносять збережене на «блошині ринки». Ними ходять експерти з історії костюма. По тканині визначають вік одягу. Також там музеї періодично продають на аукціонах речі з фондів. Їм не потрібні величезні склади. На таких аукціонах ми купили декілька експонатів для «Victoria Museum».

Нашою візитною карткою стала темно-коричнева сукня у клітинку Вікторіанської епохи. Йому близько 150 років. Має пишну спідницю. Виконане у стилі Балморал. Назва пішла від ім’я замку в області Абердіншір — приватної резиденції англійських королів в Шотландії. Загалом, Великобританія подарувала світові моду на багато речей: англійське плаття 18-го століття, чоловічий фрак, циліндр, жокейську шапочку, моду на руде волосся, вікторіанську манірність та час чаювання».

Експонати для музею надали українські колекціонери Олексій Шереметьєв, Галина Кокоріна і Вікторія Гресь. Також на виставці представлені речі з Національного музею історії України, Музею театрального, музичного та кіномистецтва України, Київського національного університету технологій та дизайну та Національного музею українського народного декоративного мистецтва.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відкрили форт-музей Січових стрільців

«Особливо цікавою є колекція спідньої білизни від історика моди Галини Кокоріної. Складається з білих чоловічих та жіночих панталон до колін, тонкої спідниці під сукню з мереживом на подолі, — показує Вікторія Лисенко. — На жіночому спідньому є монограма з двох латинських букв. Так підписувалися багаті міщанки.

Заможні носили білу білизну. Нижчий клас мав чорну. На ній не було видно бруду. Так економили на пранні. Вражає те, як в такому спідньому жінки ходили до туалету. Вимушені були це робити стоячи. На панталонах є спеціальний розріз».

Музей костюма і стилю працює щодня, крім неділі. Ціна квитка — 130 грн. До 15 червня для пенсіонерів, ветеранів та участників АТО — вхід вільний. Учням та студентам — 65 грн. Сім’ям з дітьми до 12 років — 190 грн.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share