КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Існує загроза, що антиросійські санкції знімуть, а Крим легалізують, – експерт

Продовження Європейським Союзом санкцій проти Росії відбувається більшою мірою не завдяки, а всупереч бажанню Заходу. Єдність Європи в цьому питанні залишається, але не така сильна, як раніше. Найбільша загроза в тому, що санкції проти Росії, введені за анексію Криму, можуть бути зняті, якщо вирішиться питання Донбасу.
Таку думку сайту «24» висловив директор аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк.
Як зауважує експерт, європейці демонструють політичну відданість міжнародному праву, показуючи, що не можна безкарно анексувати чужі території. Однак багато залежить і від керівництва України.
«Путін порушив міжнародні правила, які були встановлені після Другої світової війни. Тому всі бояться загрози того, що весь світ може почати змінювати кордони. Приміром, у Берліні скажуть, що Страсбург – німецьке місто. Або частина Польщі належить Німеччині. Ніхто не хоче такого ефекту доміно. Тому Захід зберігає санкції», – говорить експерт.
Але, наголошує політолог, треба звернути увагу на те, що Кремль на всіх міжнародних зустрічах підкреслює, що Крим – не предмет переговорів.
Москва хоче повернути ситуацію таким чином: Росія виходить з Донбасу, і тоді питання Криму разом з санкціями знімається. Путін, шантажуючи Захід Донбасом, хоче легалізувати Крим. І зараз все йде за таким сценарієм. Вихід з Донбасу означатиме зняття санкцій за Крим. Хоча півострів по факту не повернуть Україні, – наголошує Давидюк.
Іншими словами, зауважує експерт, може вийти так, що санкції ввели за анексію Криму, а знімуть за вихід Росії з Донбасу, який теж буде гібридним, адже російських військ там начебто немає.
«І це велика небезпека для України, тому що не буде міжнародної єдності для продовження тиску на Росію. І при цьому легалізують Крим як частину території РФ», – наголосив Микола Давидюк.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share