КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Ідею Турчинова про в’їзд росіян в Україну за біометричними паспортами підтримала Геращенко

Пропозицію про в’їзд в Україну громадян Росії за біометричними паспортами, яку висунув глава РНБО Олександр Турчинов, підтримала перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.
Про це політик заявила в ефірі 5 каналу.
«Я вважаю, що ми точно підійшли до того моменту, коли нам треба ввести дозвіл на в’їзд в Україну по біометричному паспорту. Це відповідає ситуації безпеки України», – заявила Геращенко.
Ми ввели біометричний паспорт і ID для українців для безпеки наших кордонів в контексті виконання плану дій лібералізації візового режиму і отримання безвізу. І нам треба знати, коли людина в’їжджає з Російської Федерації, хто вона в першу чергу, виходячи з питань нашої безпеки, – пояснила перший віце-спікер українського парламенту.
Вона також зазначила, що «біометричний паспорт дає більше маркерів для перевірки та ідентифікації» людини. Натомість Геращенко вважає дискусійним питання введення візового режиму з Росією: «Тут треба все дуже добре зважити».
Геращенко також розповіла, що вивчає думки щодо цього питання, в тому числі і застереження лідерів кримських татар, «які абсолютно справедливо говорять про те, що в цьому випадку громадяни України, які проживають на окупованих територіях, в Криму, будуть змушені отримувати візу, щоб відвідати рідну країну».
Політик зазначила, що «парламент не має жодного відношення до питання вирішення візового або безвізового режиму з Російською Федерацією», оскільки «це питання уряду».
«Парламент, безумовно, може проголосувати якусь постанову, політичне поводження з фіксацією позиції парламенту, не більше і не менше», – пояснила Геращенко.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share