КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Як діє гібридна війна і як з нею боротися

Війна не тільки з вогнепальною, але й інформаційною зброєю. Росія наступає на всіх фронтах. І якщо українська армія за роки агресії суттєво покращила свої навички, то інформаційні борці сильно шкутильгають.
Депутат, якого облили зеленкою та посадили в смітник – Василь Кащі. Натовп начебто так обурився тим, що обранець не підтримав виділення землі під будівництво Української православної церкви Московського патріархату.
Цю дивну історію російська пропаганда довела до абсурду. Мовляв, на Кащі напали, бо він болгарин. Під українське посольство в Москві вийшли болгари. Сумнівний мітинг показали по телебаченню як в Росії, так і на етнічній батьківщині Кащі.
Саме так виглядають бої на інформаційному фронті. Україна ж на третьому році російської агресії на ньому досі не навчилася захищатися.
Ба більше, СБУ навіть немає законодавчих інструментів, щоб боротися з проросійськими пропагандистами в середині країни, нарікає експерт.
У СБУ ж розповідають, що нарешті зібрали докази того, що Росія готувалася до гібридної війни проти України заздалегідь. Кримінальне провадження відкрили, розслідування наразі триває.
Одним з чинників, які можуть свідчити про спланованість дій РФ по усуненню перешкод розв’язання агресивної війни проти України, є внесення змін до законодавства Росії, у тому числі воєнної доктрини, за якою розширюються права до застосування військової сили за кордоном, – заявила заступник начальника департаменту СБУ Юлія Лапутіна.
Юристи ж переконують – варто зосередитися на міжнародних судах. А найефективніше ж боротися з інформаційною війною успішними реформами в країні. І активно розповідати про свої перемоги у медіа. Наприклад, як з безвізом.
А ще експерти радять банально бити по кишені – якщо не купувати товари російського виробництва, то й кремлівським ляльководам доведеться шукати більше грошей на антиукраїнську пропаганду в інших джерелах, в тому числі і з бюджетних соціальних програм.

+Відео

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share