КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Що російські спецслужби обіцяли українському пілоту-зраднику, який мав викрасти для них Су-24

За зраду присязі та Батьківщині, викраденні військового літака та передачу російським спецслужбам даних про виконання бойових завдань в зоні АТО український пілот-зрадник мав отримати чималу винагороду від ворожої агентури.
Нагадаємо, заступника командира ескадрильї по роботі з особовим складом військової частини п/п В-2806 в званні майора Збройних Сил України Юрія Кірєєва визнали винним у державній зраді. Слідство встановило, що військовослужбовець протягом 2014 року регулярно повідомляв російські спецслужби про виконання бойових завдань у зоні АТО.
Для початку 1 та 3 серпня він заздалегідь сповістив представників Росії про виліт з аеродрому Миргорода Полтавської області літаком-розвідником Су-24МР для спеціальних бойових розвідувальних польотів в зоні проведення АТО, повідомляє Незалежний громадський портал..

8 вересня Кірєєв знову повідомив росіян про здійснення цього дня спеціального розвідувального польоту літаком-розвідником Су-24МР вздовж лінії державного кордону України з Республікою Білорусь та Російською Федерацією. Пролітаючи над Шосткою Сумської області, відмовився виконувати вимогу штурмана цього екіпажу на скерування літака-розвідника Су-24МР на курс у напрямку Лебедина і направив літак до лінії державного кордону України та Російської Федерації. Наблизившись до лінії державного кордону, усвідомлюючи відсутність будь-якої можливості самостійно дістатись до аеродромів на території Російської Федерації та здійснити успішну посадку літака, Кірєєв не перелетів вказаним літаком через лінію державного кордону України і вивів його на заплановану лінію польоту Шостка — Лебедин та закінчив політ.
Виявилося, що Кірєєв у червні 2014 року через свого брата-священослужителя, який приїздив до нього з Хабаровського краю Росії, налагодив контакт та погодився співпрацювати з представниками спецслужб Російської Федерації, зокрема ГРУ ГШ та отримав від них завдання вчинити заволодіння військовим літаком ЗС України, на якому здійснити переліт через державний кордон України в РФ. За це майору-зраднику російські спецслужби пообіцяли військове звання полковника, квартиру, 30 тисяч доларів та влаштувати жінку на роботу.
Також про рішучість, з якою почав діяти військовослужбовець після отримання завдання, свідчать його наміри відвідати РФ влітку 2014 року. Однак, отримавши відмову в дозволі з боку командування військової частини, він відправив до Росії свою дружину. Вона безпосередньо зустрічалась з представниками спецслужб РФ.
Крім цього, навесні 2014 року, Кірєєв серед військовослужбовців поширював своєї відверто проросійської позиції та антиукраїнські висловлювання, а саме схвалення дій Російської Федерації щодо анексії АР Крим, негативних відгуків щодо проведення АТО та заперечення права України на оборону від зовнішньої агресії з боку РФ, а також неякісне виконання завдань розвідувальних польотів (фактично саботажу) в зону проведення АТО та в напрямку Автономної Республіки Крим.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share