КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Чи є шанси в України стати членом НАТО

Вперше після скасування у 2014 році позаблокового статусу, Україна чітко сформулювала свою ціль стосовно Альянсу. За відповідний законопроект проголосували усі політичні сили, окрім «Опозиційного блоку». Поки що гарант закон — не підписав.
8 червня депутати поставили крапку в «позаблоковості» часів Януковича. Документ про курс на членство в НАТО викликав рідкісне єднання серед депутатів.
Нарешті Верховна Рада набралась сміливості для поновлення курсу на членство в НАТО. Ще за часів Кучми Україна офіційно взяла курс на НАТО, а в 2003 року норму про майбутній вступ зафіксували в законі.
Тим більше, що Альянс, починаючи з 1997 року, пропонував сам. Бо хотів створити міцні кордони з Росією, яка тоді загрузла у війні з Чечнею.
Проте поки Кучма вагався, до влади в Росії прийшов Путін. Він бачив загрозу у членстві України в НАТО. Відтак, щойно його ставленик Янукович стає президентом – Україна проголошує «позаблоковий статус».
Теперішнє рішення Ради – безперспективне. Україна не стане членом НАТО. Усе це аби подратувати Росію. Впевнений політолог Дмитро Корнійчук.
У політолога -міжнародника Андрія Мішина – інша думка. Попри війну і те, що НАТО нині менш зацікавлений в Україні через війну з Росією, – шанси є. Потрібно лише виконати технічні критерії.
Аби довести безпековий та оборонний сектори до стандартів НАТО – потрібно 3 роки. Запевнив сьогодні очільник МЗС Павло Клімкін. Він впевнений – Україна до Альянсу вступить раніше ніж навіть вважаю скептики.

+Відео

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share