КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Через безвіз різко підскочила кількість росіян, які хочуть оформити українське громадянство

Від 11 червня громадяни України, які встигли оформити біометричні паспорти, мають можливість подорожувати без віз країнами Європейського союзу та тими, які не входять до нього, але підписали Шенгенську угоду. Які переваги це несе для українців та як зріс попит на українське громадянство?
Перше, що треба знати про шенгенський безвіз, це перелік країн, які відкрили для громадян України свої двері. Отож, безвізовий режим для українців включає загалом 30 країн Європи, з яких 26 країн є членами Євросоюзу та ще 4, які не є членами спільноти, проте входять до Шенгенської зони. Скасування віз стосуватиметься усіх країн ЄС (окрім Ірландії та Великої Британії), а також не членів Євросоюзу – Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії.
Крім того, важливо пам’ятати, що за новим законодавством, українці, які мають біометричні паспорти, зможуть скористатися можливістю перебувати у країнах Шенгенської зони без віз до 90 днів протягом кожних 180 днів з метою туризму, відвідування родичів або друзів, з метою бізнесу, проте – і це важливо – не з метою роботи. Ще одне істотне зауваження: біометричний закордонний паспорт, з яким громадянин України планує в’їжджати до ЄС, повинен бути дійсний не менш як 3 місяці після запланованого повернення додому.
Робочі візи оформлюються окремо країнами, де українські громадяни планують отримати офіційне працевлаштування. Такі урядові програми зараз вже працюють у Польщі, Чехії та Угорщині. Але з часом перелік країн, що надають офіційну роботу українцям, буде розширюватися.
Отже, можливостей для наших громадян стає все більше. Крім біометричного паспорта, важливо пам’ятати, що при перетині кордону від вас можуть зажадати документи, що підтверджують мету вашої поїздки, квитки, бронювання у готелі або адресу родичів чи знайомих, де ви будете проживати, медичну страховку та матеріальні засоби для перебування у країні ЄС.
Йдеться про мінімально обґрунтовану суму грошей або кредитні картки. Кожна країна ЄС самостійно визначає цю необхідну суму на один день перебування. Проте в середньому ця цифра складає від 50 до 100 євро. Повноцінне повернення України до європейської сім’ї – це надзвичайно потужний сигнал підтримки нашої країни Євросоюзом. Цього, зрештою, домагалися громадяни України протягом Революції Гідності 2013-2014 років.
Отримання безвізу та асоціація з Євросоюзом стали потужним чинником об’єднання українців, незалежно від регіону їхнього проживання. За соціологією, повноцінний вступ України до ЄС наразі підтримують дві третини українців.
Якби референдум щодо вступу до ЄС проходив зараз, навіть без врахування тимчасово окупованих територій, подані голоси розподілилися б наступним чином: за приєднання до ЄС – 64% голосів, проти – 36%.Отримання Україною безвізового режиму з ЄС, попри істерику кремлівських медіа, вже стало потужним чинником потягу до Батьківщини у окупованому Криму та так званих «народних республіках» Донбасу.
Попит серед кримчан на оформлення біопаспортів підскочив на понад 60%, і зрозуміло, що в основній масі до Європи прагнуть їхати не «кримнашисти». Крім того, у соцмережах спостерігається нечуваний сплеск активності російських громадян, які хочуть оформити собі громадянство України.
Зрозуміло, що безвізовий режим для росіян – це справа навіть не далекого майбутнього. Враховуючи нинішню Холодну війну між Заходом та РФ, це може статися аж ніколи. А для українців на безвізі все тільки починається. Зрештою, величезні можливості для бізнесу відкриває і угода про асоціацію.
Останню перепону на її шляху зняла Голландія, що нещодавно ратифікувала угоду між ЄС та Україною. Але про переваги асоціації поговоримо вже іншим разом. Це була програма «Політичні акценти».

+Відео

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share