КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

У яких сферах можлива співпраця США і Росії: думка експерта

Формально сфери для співпраці між США і Росією є. Але по кожній з них на сьогодні немає навіть гіпотетичних можливостей для співробітництва. Вони закриті через низку суперечностей. Козирів у Москви дуже мало. А якби й були, то Вашингтон пропонував би співпрацю там, де вигідно США. Але на поступки Білий дім не піде, якщо це суперечить національним інтересам країни.
Таку думку сайту «24» висловив політичний аналітик Інституту світової політики Микола Бєлєсков.
За словами експерта, є кілька сфер, де співпраця між США і Росією можлива. Зокрема, це питання протидії тероризму, протидія розповсюдженню зброї масового знищення, в першу чергу, ядерної, і скорочення стратегічного наступального озброєння. Однак, як зауважує Бєлєсков, сьогодні в кожній із цих сфер є певний конфлікт інтересів.
Якщо говорити про скорочення наступальних озброєнь, то, вважає політолог, побачити наразі перспективи укладення нової угоди важко.
«У РФ і США різні погляди на суть угоди про скорочення наступального озброєння, і вони висувають неприйнятні один одному умови. Приміром, Росія завжди хоче пов’язати питання стратегічних наступальних озброєнь з питанням розгортання США елементів ПРО в Європі. До того ж, Дональд Трамп неодноразово ставив під сумнів нинішню угоду від 2010 року, яку він вважає невигідною для США», – зазначає Микола Бєлєсков.
Щодо протидії тероризму, на думку експерта, навіть там, де колись була активна співпраця між США і Росією, приміром, по Афганістану, зараз великі проблеми.
Американці звинувачують росіян у допомозі Талібану і підриві діалогу між Талібаном і центральним урядом у Кабулі. Тому навіть у тих сферах, які вважалися священними коровами, і співпраця існувала незалежно від стану двосторонніх відносин – протидія тероризму і ситуація в Афганістані – зараз суперечності, – говорить політолог.
Щодо режиму нерозповсюдження зброї масового знищення, на його думку, така ж ситуація. В питанні загрози Північної Кореї і протидії ядерним ракетним амбіціям Пхеньяну, для США Москва – маргінальний гравець. Вашингтон не вважає Москву ключовим гравцем, який допоможе вирішити проблему КНДР. Таким гравцем, як підкреслює Бєлєсков, Вашингтон вважає Пекін.
Співпраці між США і Росією як такої немає. Формально сфери для дотику є. Але по кожній з них немає навіть гіпотетичних можливостей для співробітництва. Тобто вони закриті, – підкреслив Микола Бєлєсков.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share