КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

У центрі Луцька під час ремонту дороги знайшли людські кістки

На місце знахідки ремонтники відразу викликали археологів. Лише за перший день досліджень ті розкопали рештки сотень людей. На думку істориків, це рештки в’язнів Луцької тюрми, розстріляних у 1941 році.
На місці колишньої в’язниці у Луцьку розташований чоловічий монастир. Поблизу нього під час ремонту бічної дороги і знайшли рештки людей.
«Вражає жорстокість самого факту знищення цивільних людей. Це не по-християнськи, їх просто кинули, як сміття. Це характерний почерк роботи НКВС», – зазначив заступник директора меморіально-пошукового підприємства «Доля» Володимир Харчук.
Масові розстріли були у Луцьку 23 – 24 червня 1941 року. Радянські війська відступали і в’язнів просто розстрілювали, щоб ті не перейшли на бік німців.
Загалом, в перші дні війни цифра коливається від 1700 до 2500, хоча називають різні дані. Вік їхній був 18 – 30 років, рідко – 40. Це були молоді люди у розквіті сил, – розповів історик Сергій Годлевський.
Експерти знайшли залишки одягу і взуття. Посуд, дверні ручки та багато інших предметів лежали поруч із людьми. Також знайшли і сліди від куль.
На проведення розкопок міська влада виділила 100 тисяч гривень. Після завершення розкопок, залишки розстріляних в’язнів поховають у монастирі, у спеціальному саркофазі.

+Відео

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share