КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

У Росії прогнозують нову війну як результат зустрічі Сурков – Волкер

Підсумком переговорів спецпредставника США у питанні України Курта Волкера та радника президента Росії Владислава Суркова є імовірна участь американської сторони у переговорах щодо конфлікту на Донбасі, однак Кремлю це невигідно, тому Володимир Путін може легко розпочати новий конфлікт.
Таку думку висловив колишній депутат Держдуми Росії Ілля Пономарьов, пише «Обозреватель».
«Курт Волкер і Владислав Сурков на спільній зустрічі перш за все представляли лідерів своїх країн. У цьому сенсі головне завдання зустрічі – встановлення тривалого робочого контакту, обмін конфіденційними посланнями, які напевно були в одного й іншого. І, відповідно, було намічено якийсь план подальших спільних кроків. Але рішення все одно буде прийматися на вищому рівні», – підкреслює політик.
За його словами, ці рішення стосуватимуться Мінських угод.
«Хоча Сурков насамперед заявив після зустрічі, що обидві сторони дотримуються Мінських угод, цим він тільки підкреслив нові реалії: американці є готовими до їхньої ревізії та пробують воду: як поводитиметься команда Путіна на чолі з Сурковим, яка і є архітектором нинішньої безвиході?» – додає колишній російський парламентар.
Водночас він підкреслює, господар Кремля сам загнав себе у пастку, коли на кожному розі говорив, що європейців за ниточки смикають американці, відтак з ними і треба обговорювати цю тематику.
«А тут з’являється така фігура, як Волкер, в ранзі спецпредставника Трампа, плюс низка заяв Тіллерсона – фактично все це говорить про те, що американці дозрівають до рішення стати стороною переговорів. Але Росії насправді це невигідно, оскільки американці займають набагато жорсткішу позицію. Зараз у них немає ніякої особливої зацікавленості в хороших взєаминах з Росією, на відміну від німців і французів, які беруть участь у так званому «Нормандському форматі», – зауважив Пономарьов.
Відтак, екс-депутат Думи робить висновок, що присутність американців на переговорах для Росії є непотрібною, однак відмовитися від своїх слів досить складно. Тому, на зустрічі Волкер – Сурков, на його думку, напевно обговорювалися можливість і потенційний формат включення американців в переговори.
«Але завдання російської сторони була цього насправді не допустити. Хоча зараз вже навряд чи це в силах Кремля», – додає він.
На рахунок чогось більшого, наприклад, згортання російської військової компанії на Донбасі, то, як переконує росіянин, звичайно, про це завжди будуть говорити та повторювати на публіці.
Щоправда, при цьому всі переговорники будуть розуміти, що ось так просто це навряд чи станеться, і справа не в Донбасі, а у більш стратегічних речах – загалом у взаєминах Росія – НАТО, Росія – ЄС, загальній конструкції безпеки у світі.
«24 серпня Курт Волкер буде присутнім на військовому параді у Києві. Тут немає нічого дивного, йому як би за посадою це належить. Чим більше заходів він буде відвідувати, тим більше буде показувати підтримку Україні. Це добре і це його пряма задача. Разом з ним на параді також буде очільник Пентагону Джеймс Меттіс. Ось його головна мета – обговорення питання надання Україні летального озброєння. Думаю, це станеться вже найближчим часом, і напевно Меттіс і Волкер тут будуть солідарними», – зазначає політик.
Крім того, колишній російський депутат вважає, що сильних ходів, щоб відповісти на це у Кремля вже не залишилось.
«Але ми знаємо характер Путіна – він легко може розпочати новий конфлікт, і тим самим нову партію в іншій частині світу. На горі мирним жителям постраждалої країни, російським платникам податків і майбутнім вдовам чергових солдатів, полеглих за чужі авантюри», – підсумовує Пономарьов.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share