КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

У Нацбанку озвучили кількість банків, які постраждали від хакерської атаки

Жертвами атаки вірусу Petya.A 27 червня стала третина українських банків. На початок цього тижня всім їм вдалось мінімізувати наслідки дій зловмисників.
Про це на робочій нараді, присвяченій аналізу подій та заходи протидії кібератаці заявив заступник директора Департаменту безпеки Національного банку Антон Кудін на робочій нараді, яка відбулася 5 липня, передає прес-служба НБУ.
За його словами, інформаційні ресурси Національного банку не постраждали, незважаючи на масовані кібератаки, і весь минулий тиждень у штатному режимі функціонували електронна інфраструктура Національного банку, у тому числі система електронних платежів, якою користуються банки, та внутрішня комп’ютерна мережа регулятора. Натомість від дій зловмисників постраждала третина українських банків.
На сьогодні всі ці банки вже мінімізували наслідки дій зловмисників та майже повністю відновили свою роботу у звичайному режимі, – додали у прес-службі.
Серед причин, що призвели до пошкодження комп’ютерних мереж постраждалих банків, Кудін назвав формальне ставлення до організації системи управління інформаційною безпекою.
У НБУ порадили банкам на майбутнє, аби уникнути повторення ситуації, актуалізувати політики управління вразливостями та оновленням програмного забезпечення, здійснювати жорстке сегментування мережі, впровадити політику багатофакторної автентифікації та привілейованих облікових записів користувачів, періодично змінювати паролі, регулярно створювати резервні копії, а також використовувати ліцензійне програмне забезпечення.
Остання кібератака продемонструвала, що українському банківському сектору потрібно ретельно перевірити захист своїх інформаційних ресурсів і посилити безпеку електронної мережі, – підкреслив виконуючий обов’язки голови НБУ Яків Смолій.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share