У Китаї створять «штучний дощ» площею у три Іспанії

pexels-photo-763398

У Китаї будують систему «штучного дощу», яка має зволожити 1,6 мільйона квадратних кілометрів землі.

Система включатиме камери спалювання твердого палива, безпілотники, літаки та мережу метеорологічних зондів.

За проектом, на тибетському плато мають розмістити кілька тисяч камер, які спалюють тверді види палива. При згорянні камери вироблятимуть йодид срібла. Він конденсуватиме молекули води з повітря, які утворюватимуть краплі, та падатимуть на землю, як сніг або дощ. Цей процес називають посівом хмар. За даними SCMP, вже побудували близько 500 камер згоряння, вартістю 8000 доларів кожна.

30 метеорологічних супутників в режимі реального часу збиратимуть дані, аби гарантувати, що спалювання палива збігатиметься з оптимальними умовами для зв’язування водяних мусонних туманів. Мережі згоряння допомагатимуть також безпілотники, літаки та навіть артилерія, щоб максимізувати її ефект.

Проект вже викликав стурбованість в кількох регіонах Китаю, а також в сусідніх країнах. Оскільки маніпуляції з погодою для отримання більшої кількості опадів над тибетськими рівнинами можуть привести до зниження опадів в інших місцях.

Нагадаємо, що з університету в Австралії понад 500 людей евакуювали через зіпсований фрукт.

Фото: pexels.com

Реклама

The post У Китаї створять «штучний дощ» площею у три Іспанії appeared first on Студвей.

1 комментарий
  1. Китайці розумні люди. В Україні необхіодно хоча б дороги віремонтувати, а потім якісь ноу-хау видумувати