Устиг дописати книгу — помер Ульф Старк

«Дорогі друзі, мій коханий чоловік, помер вночі після нетривалої хвороби. Безмежно сумую», — написала у Facebook дружина Яніна Орлов.

12 липня Ульфу Старку мало виповнитися 73 роки.

Відомий дитячий письменник помер у своєму домі в Швеції від хвороби. Два місяці тому він дізнався, що у нього рак, пише Аftonbladet.

Сім’я письменника вирішила, що він проведе останні дні вдома, а не у лікарні.

«Ми намагалися жити як зазвичай. Нскільки це можливо. І говорили про життя. Ми хотіли, щоб він не думав про смерть», розповіла дружина письменника Яніна Орлов.

Письменник просто заснув і не прокинувся. Старк намагався постійно працювати, поки йому дозволяло здоров’я. Та навіть встиг закінчити свою останню книжку в той самий ранок, коли його госпіталізували.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Замість того, щоб стати алкоголіком, я пішов знімати війну помер культовий фотожурналіст Стенлі Ґрін

Ульф Старк почав свою кар’єру у 1964 році як автор книжок для дорослих, пізніше спробував писати книжки для дітей і вже у 1984 повністю присвятив себе дитячій літературі. Саме завдяки книжкам для дітей він завоював всесвітню слав та звання одного із найталановитіших авторів дитячої літератури.

Письменник написав близько 30 книжок, що перекладені 25 мовами.

У квітні 2016 року за сприяння Посольства Швеції в Україні, Swedish Arts Council і Шведського інституту Ульфа Старка запросили до Києва як почесного гостя Дитячої програми Книжкового Арсеналу. Автор презентував свої твори «Чи вмієш ти свистати, Юганно?», «Диваки і зануди», які вийшли в українському перекладі у «Видавництві Старого Лева».

«Як не дивно, навіть за неприємностями починаєш сумувати, коли вони проходять», — Ульф Старк «Диваки зануди».