КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Україною блискавично розповсюджується кір

Кір поширився вже на 15 областей України. Ці спалахи виникли через низький рівень вакцинації в країні. Найбільше випадків захворювання в Івано-Франківській та Одеській області.

Про це повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

В країні зареєстровано 735 випадків захворювання на кір, 392 з них — в Івано-Франківській області, 267 — Одеської. При цьому більшість хворих — 536 чоловіки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна вдвічі гірше захищена від кору, ніж Румунія

Також фіксуються випадки в Тернопільській області, Дніпропетровській, Вінницькій, Чернівецькій, Львівській, Закарпатській, Київській, Хмельницькій, Кіровоградській, Донецькій, Житомирській і Черкаській областях.

У групі ризику діти 49 років і дорослі від 30 до 50 років. Хвороба супроводжується болем у м’язах, високою температурою, червоним висипом на шкірі. Інфекція може давати симптоми, подібні до застуди чи грипу. Проте від кору в роті з’являються плями, схожі на манну крупу. За кілька днів висипи на тілі. Очі сльозяться, світло спричиняє подразнення. Бувають галюцинації. Складно дихати, їсти й пити. Три-чотири дні людина може не знати, що хвора.

Епідемія кору виникає раз на п’ять років. Ця вірусна інфекція розповсюджується блискавично, бо передається повітряно-крапельним шляхом. Останній спалах кору був п’ять років тому після футбольного чемпіонату Євро-2012. Раніше їх фіксували 2001-го та 2006-го.

«Лікування кору таке ж, як і грипу. ­Серед небезпечних ускладнень енцефаліт запалення мозкових оболонок. Він призводить до ­інвалідності. Також можуть виникати проблеми з серцем, нирками, нервовою системою. Іноді спричиняє сліпоту. Найкращий спосіб запобігти кору щеплення. Дітям його роблять двічі: у рік і в 6. Лише вакцинація зменшує кількість ускладнень і летальних випадків», говорить Федір Лапій, 44 роки, головний дитячий імунолог Києва.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share