«Українець Ілля Рєпін точно знав, який цар потрібен росіянам» — Андрій Лозовий:

Народний депутат Адрій Лозовий звинуватив Росію у привласненні культурного спадку України.

«Коли я востаннє був у Москві в 2013 році, десь півдня пролазив по Третьяковській галереї — написав він у своєму Фейсбук. — «Трійця Андрія Рубльова» та інші ікони, намолені так, що мурашки по шкірі — забуваєш, що не в церкві… А далі — Крамской, Васнєцов, Шишкін, Врубель, Реріх, Суріков, Кустодієв, Сомов, Нестеров… Очі розбігаються від прекрасного.

Затим зустрічаю в «галерее русского исскуства» нашу Тетяну Яблонську. Точніше не саму Тетяну Нилівну, з якою, на жаль не встиг познайомитись, а її полотно «Хліб».

«От москалі сволочі, — думаю (я, в принципі, так завжди думаю, але тут особливо зачепило), — нашу Яблонську собі присвоюють! Це історичне злодійство!».

Одначе, не «Хлібом» єдиним.

Біля однієї з картин я простояв… Не знаю скільки, довго, мабуть… Ніби загіпнотизований. Цар Іван IV дивився на мене з таким жахом, з таким відчаєм, з такою ненавистю і співчуттям, ніби завалив не свого сина, а мене — прямо тут в галереї.

Ввечері того ж дня їхав електричкою в аеропорт і вирішив почитати більше і про полотно, яке вразило, і про автора. Бо знав до свого сорому мало. Пам’ятав щось трошки з художньої школи, але я тоді тащився з початку XX ст., а все інше вчив на один урок і швидко забував. (Дорога Ольга Миколаївна, пробачте!)

І очі до лоба у мене вилізли, як у царя Івана після смертовбивства. З таким же жахом, відчаєм і ненавистю. Але без співчуття. Хотілося пошвидше додому і не чути це мерзенне «здраствуйтє!» більше ніколи.
Рєпіна вони теж у нас вкрали. Суки.