КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Україна не причетна до ядерних успіхів КНДР: пояснення волонтера

Українське підприємство «Південмаш» на сторінках авторитетного видання The New York Times звинуватили у потенційному постачанні двигунів для ядерних ракет Північної Кореї. Американський кореспондент Нолан Петерсон проаналізував, чи має таке припущення право на існування.
У статті для Daily Signal журналіст посилається на слова Дениса Антіпова, волонтера, ветерана АТО та аспіранта Національного університету ім. Т. Г. Шевченка, знавця корейської мови, який декілька років тому допомагав СБУ допитувати двох шпигунів КНДР, затриманих за намагання викрасти ракетні технології в українських інженерів, що працювали в конструкторському бюро «Південне».
Так, військовослужбовець стверджує, що «Північна Корея декілька разів намагалася вивідати таємницю ракетних розробок від заводу «Південмаш», проте всі спроби були зупинені СБУ».
Особливо яскравим є приклад затримання двох корейських шпигунів у 2011 році. Наразі вони відбувають покарання у Житомирській в’язниці, нагадує автор публікації. Антіпов зазначає, що агенти КНДР намагалися підкупити українських учених, які працювали у КБ «Південне», аби ті передали секретні документи, пов’язані з проектуванням твердопаливних і рідких двигунів, систем подачі палива, блоків поділу ракет, відповідного комп’ютерного програмного забезпечення та іншої специфічної інформації, яка належала до «державної таємниці» України. Але робітники заводу відмовилися від хабарів та повідомили про інцидент в СБУ.
Вчені були досить патріотичними, – зауважив волонтер.
Натомість іноземних шпигунів зловили у Дніпропетровську під час копіювання наукових робіт з грифом «Секретно».
В. о. Державного космічного агентства України Юрій Радченко, коментуючи «ракетний скандал», заявив, що «технологічні стрибки» Північної Кореї в ядерних розробках були занадто швидкі і потужні, тому схоже, що КНДР таки допомогли ззовні.
«Ніхто не може реалізувати подібні проекти у таких умовах, навіть «космічні держави»… Але їм (КНДР – «24») це вдалося. Вони використовували готовий продукт. Це все, що ми можемо сказати», – висловився чиновник.
Ракетні двигуни RD-250 випускалися українським заводом «Південмаш» до 2001 року і виключно в інтересах Російської Федерації, наводить пояснення Радченка Петерсон.
Після розпаду СРС у 1991 році український машинобудівний завод продовжував випускати ці двигуни, але лише для використання в космічних ракетах, що постачалися в Росію, йдеться далі.
Якщо Північна Корея насправді отримувала модифіковані двигуни RD-250, то вони надходили з Росії, а не з України. Вони (Росія – «24») можуть постачати ці двигуни з готових ракет для кого завгодно, – констатував Радченко.
Будь-яке підтвердження українського сприяння ядерним розробкам КНДР завдало б непоправної шкоди американо-українським відносинам, зазначає автор статті. І час грає не на користь України: саме зараз Київ очікує рішення Дональда Трампа щодо надання летального озброєння ЗСУ.
«Подібні звинувачення чи навіть припущення можуть призвести до того, що угода про озброєння зірветься, чого і побоюються українські чиновники», – мовиться у матеріалі.
Дехто озвучує версію про те, що вся ця історія з двигунами для КНДР може бути спробою Росії завдати удару по репутації України та зірвати надання американської військової допомоги.
«Висока ймовірність того, що інформацію у ЗМІ злили наші друзі з Росії, оскільки вони зацікавлені у зниженні рейтингу нашої країни в проектах, в яких ми беремо участь», – припустив Радченко.
Тим часом у Держдепі США заявили, що ставитимуться до цього питання (ймовірності постачання Україною двигунів для КНДР – «24») дуже серйозно, акцентує Петерсон.
Яким є сенс для України ризикувати втратити міжнародну допомогу і протитанкові ракети Javelin? Ви ризикнете цим усім заради кількох мільйонів доларів за продаж двигунів? Це не звучить логічно для мене. Україні потрібна допомога Америки більше, ніж гроші, – констатував Антіпов.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share