КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Туристичний must-read: що читати перед мандрівкою

book

Іноземці з українських вишів радять головні книги своїх країн

Туристичні довідники дають лише механічну інформацію: куди піти, де поїсти і як привітатися мовою місцевих. Ми підготували перекладач душі – добірку книг, які варто прочитати перед мандрівкою до рідних країн закордонних студентів, що навчаються в українських вишах.

Культурні особливості, побутові звичаї та болючі точки історії – це все можна знайти у творах авторів, які стали великими на своїй землі, а значить, подорож стане кориснішою та цікавішою.

США

into the wild«Тепер я йду в дику далечінь», Джон Кракауер

Севена, студентка Школи української мови та культури УКУ

Головний герой роздає всі свої гроші бідним і вирушає подорожувати автостопом у Мексику і вздовж США. Наприкінці він їде до холодної Аляски, де відкриває для себе неймовірний світ дикої природи та помирає від виснаження, голоду й холоду.

Реальна історія Крістофера Мак-Кендлесса, яку досліджує у своїй книзі Кракауер, руйнує загальноприйняті стереотипи про США: Америка значно більша, ніж Нью-Йорк, Чикаго, хмарочоси й постійні вечірки. На сторінках книги оживають провінційні містечка, американські middle of nowhere, які, безперечно, варті уваги. Окрім того, ти зможеш насолодитися описами неймовірної природи Аляски та переосмислити цінність власних подорожей.

Туреччина

bird«Корольок – пташка співоча», Решат Нурі Ґюнтекін

Туба, студентка 4 курсу УжНУ

Героїня книги – Феріде, молода дівчина, яка втратила обох батьків у дитинстві. Феріде виховує багата тітка зі знатного роду. Історія життя й кохання дівчини знайомить читача із турецькими звичаями, традиціями й темпераментом. Крім того, роман відкриває для іноземця історичний аспект – показує минуле Османської імперії.

Феріде пожила в різних місцях: від Стамбула до маленького гірського села неподалік від нього, а значить, читач зможе зрозуміти контраст між різними місцями Туреччини.

Азербайджан

ali and nino«Алі та Ніно», Курбан Сеїд

Нурай, студентка 4 курсу КНУ ім. Шевченка

Книга про кохання азербайджанського хлопця-мусульманина Алі та грузинської княжни-християнки Ніно. Події розгортаються на тлі Першої світової війни, закохані не можуть бути разом через вторгнення радянської Росії.

Нурай вважає, що завдяки описам Баку читач має змогу відчути дух та справжній темперамент міста й дізнатися про Азербайджан більше: історія цієї країни не обмежується сюжетом «Діамантової руки».

Афганістан

kabul«Кабульський книгар», Осне Саєрстад

Ігаб, студент 6 курсу ЛНМУ ім. Данила Галицького

Журналістка з Норвегії, Осне Саєрстад, у 2001 році поїхала до Афганістану, де жила в сім’ї книгаря. Авторка описала побут сім’ї, звичаї, традиції, життя різних верств населення, закони щодо жінок, стосунки із сусідами та бойові дії – на їхньому тлі розгортаються всі події.

Книга допоможе зрозуміти причини збройного конфлікту в Афганістані і як його відчували прості сім’ї на зразок цієї. На думку Ігаба, робота Саєрстад варта уваги, бо говорить про недалеке минуле, яке впливає на сьогодення.

Ботсвана

book-botsvana«Один рік у Ботсвані», Вілл Рендалл

Ахмед, студент 3 курсу ЛНУ ім. Франка

Історія про британського вчителя, який після гучної забави вирішує поїхати до Африки й викладати англійську мову для місцевих дітей. Обирає він Ботсвану, де проводить цілий рік у маленькому містечку посеред національного заповідника. Виявляється, життя тут постійно дивує: одного дня стадо слонів зносить лінію електропередач, іншого до футболістів під час матчу приєднуються мавпи, а урок фізкультури можуть скасувати через появу крокодила на футбольному полі.

Ахмед вважає, що книга Рендалла допомагає відкрити для себе природу Африки, про яку часто забувають іноземці, зважаючи тільки на політичні події.

Іспанія

the-sun-also-rises«І сонце сходить», Ернест Гемінґвей

Арк, студент за обміном у рамках програми Erasmus+, ЛНУ ім. Франка

На думку Арка, історія про боротьбу за серце привабливої жінки між чотирма чоловіками відображає темперамент іспанців: вони борються за своє кохання попри бойове поранення одного з четвірки претендентів, який далі змагається за свої почуття.

 

Марокко

book-casablanka«Дім халіфа. Рік у Касабланці», Тахір Шах

Алі, студент 5 курсу ТДМУ ім. Горбачевського

Поважний англієць, втомлений від британського дощу, туману, сірості й шаленого темпу життя, переїжджає в Касабланку – місто в західній частині Марокко. Там герой відкриває для себе незліченну кількість нового й зовсім не притаманного європейцям: як їсти квашені лимони, які хвороби лікують вареними равликами, для чого потрібна криниця без води, як функціонує гарем та багато іншого.

Алі вважає, що «Дім халіфа» допоможе легше пережити культурний шок, який виникає під час візиту до Марокко.

Китай

book-lebedi«Дикі лебеді», Юн Чжан

Цао, студент 5 курсу ЛНУ ім. Франка

Історичний автобіографічний роман, у якому авторка описує життя своєї бабусі, матері й самої себе. Через долі жінок можна роздивитись історію самої країни та прослідкувати вплив політичної ситуації на китайців різних поколінь.

 

Португалія

book3«Послання», Фернанду Пессоа

Луїш, студент за обміном у рамках програми Erasmus+, КНУ ім. Шевченка

Вірші Пессоа ознайомлять тебе з величним минулим Португальської імперії, відгомін якої досі залишається на вулицях сучасних міст і містечок завдяки архітектурі, що збереглась іще з тих часів.

Твори переносять читача на берег, де хвилі б’ються об скелі: автор часто згадує океан, який зачаровує не лише туристів, а й місцевих.

Франція

book-provence«Рік у Провансі», Пітер Мейл

Елі, студент за обміном у рамках програми Erasmus+, ЛНУ ім. Франка

Історія подружньої пари з Британії, яка кинула все й переїхала жити до Провансу, показує справжню Францію: багато сонця, чудові краєвиди, якісні вина й мистецтво насолоджуватись смачною їжею та простими речами. Книга передає той французький шарм, за який іноземці люблять цю країну, і допомагає знайти щось своє ще до придбання квитків.

The post Туристичний must-read: що читати перед мандрівкою appeared first on Студвей.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share