КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Тимошенко змовилася з Путіним — Чорновіл

Юлія Тимошенко змовилася з тодішнім прем’єром Росії Володимиром Путіним під час укладання газових контрактів.

Про це Gazeta.ua сказав колишній народний депутат Тарас Чорновіл.

«Елементи державної зради є. Вони випливають не з самого контракту.

Це особисті контакти Тимошенко з Путіним, домовленості з ним на випадок, якщо вона стане президентом. Відверто говорила тоді, що закладала знижку, яка прив’язана до її особи. Доки вона при владі знижка діє. Як її не буде нехай наступники спробують передомовитися з Путіним. Тому був елемент змови з лідером іншої держави. Це принесло країні потужні збитки», — пояснив експерт.

Екс-прем’єрку арештували, тому що була політичним опонентом Віктор Януковича, нагадує Чорновіл.

«У 2010 році Янукович намагався показати Путіну, що він незалежний і може посягнути на його протеже в Україні. Тоді Путін на президентських виборах підтримував Тимошенко і сприйняв як особисту образу її арешт», — розповідає колишній нардеп.

«Безпосередньо розробкою контракту з боку України займався не Дубина (Олег Дубина керував «Натофгазом» з 2007 по 2010 роки. — Gazeta.ua), а Андрій Портнов. На той час він був народним депутатом від «Батьківщини» і її головним юридичним радником. Група Медведчука були депутатами фракції Тимошенко. Вони теж причетні до юридичної сторони цього контракту. Його підготували і підписали за участі Медведчука.

Треба довести, що був реальний умисел не просто нажитися, а завдати Українській державі небезпечних для її існування збитків у прямій змові з лідером іншої країни. Треба мати докази. Умовно, свідчення самого Путіна. Зрозуміло, їх не буде. Нема і документів, які б це доводили. Тимошенко може себе почувати спокійно і впевнено», — додав Чорновіл.

Тимошенко не судитимуть, каже екс-нардеп.

«Конституція передбачає для неї рятівний момент: не можна людину двічі засудити за один злочин», — говорить Чорновіл.

У вівторок, 6 червня, голова фракції БПП Артур Герасимов назвав національною зрадою газові угоди 2009 року. Він закликав антикорупційні органи провести відповідну перевірку.

«Нафтогаз України» і російський «Газпром» у січні 2009 року уклали угоди на постачання і транзит російського природного газу за принципом «бери або плати». Напередодні президентських виборів, у яких брала участь Юлія Тимошенко, діяла 20% знижка, після чого ціна газу зросла до $305, 68 за 1 тис. куб. м.

Тимошенко арештували 5 серпня 2011 року під час судового процесу у «газовій справі», а 11 жовтня Печерський районний суд Києва засудив її до 7 років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових угод.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share