КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

США «благословили» силове звільнення Донбасу — Жданов

Заява держсекретаря США з приводу «гнучкості» щодо вирішення російсько-українського конфлікту фактично є «стусаном» для України і вказівкою на те, що проблему слід вирішувати всіма можливими способами, не виключаючи силовий варіант.

Про це розповів Обозревателю військовий експерт Олег Жданов.

«Американці чітко і ясно дали зрозуміти, що фразу» Мінським угодами немає альтернативи «треба прибрати з лексикону президента Порошенко. Вони дали не просто посил, це майже стусан. Вони сказали:» Вирішуйте питання! «Мінськ» — це не догма. Є мільйон способів для вирішення питань «. Фактично вони ховають» Мінськ «. Вони кажуть: вирішуйте! Хочете самі, хочете з Москвою, але не сидите, склавши руки», — переконаний експерт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жителі Донбасу каються і просять вигнати російських військових

Жданов додав, що американці говорили: Україна має право сама вирішувати, яким способом звільняти свої території. В 2014 році колишній президент США Барак Обама саме акцентував на цьому увагу.

У цьому контексті експерт звернув увагу на дві заяви: заяву Рекса Тіллерсона і заяву секретаря РНБО України Олександра Турчинова «про те, що війну треба назвати війною, територію — окупованій, а Росію — агресором». «Ця заява після доповнення Тіллерсона лягає в один пазл: якщо ми не хочемо розмовляти з» ЛДНР «, ми називаємо Росію агресором і стороною-відповідачем».

«Тоді ДНР і ЛНР виявляються за рамками переговорів, ні при чому, і з’являється країна-агресор, яка напала на нас, яка анексувала частину території і окупувала частину території. І ми з ними ведемо: перший варіант — переговори, другий варіант — звільняємо свої території силовим шляхом «, — заявив Олег Жданов.

На сьогодні постало питання запровадження воєнного стану на окремих територіях Донбасу. Про це сказав народний депутат з «Блоку Петра Порошенка», член парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони Іван Вінник. «Нині гостро постає питання не тільки протидії, а й реалізації проактивної дії української армії зі звільнення окупованої території, а отже нам необхідно змінювати правовий режим окупованої території», — сказав він. В режимі АТО є свої проблеми, потрібна оперативна діяльність Генштабу у відповідях на обстріли з боку бойовиків.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share