Суркіси отримали повістку від НАБУ, – Охріменко

Національне антикорупційне бюро України розслідує причетність Григорія і Ігоря Суркісів до виводу значних коштів з державних обленерго.
Про це написав на своїй сторінці в Facebook президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко, посилаючись на кілька джерел в НАБУ.
«11 листопада брати Суркіси отримали повістку прийти на допит в НАБУ як свідки у справі компанії «Енергомережа». Бюро має інформацію про те, що Григорій і Ігор Суркіси давали вказівки голові правління компанії «Енергомережа» Дмитру Крючкову, який знаходиться в розшуку з літа минулого року. Також, за даними НАБУ, Григорій Суркіс позичив цій компанії 4,3 млн гривень. За словами джерела, Суркіси вкрай цікаві бюро в рамках розслідування. Детективи вважають, що Суркіси давали вказівки Крючкову, якого НАБУ також підозрюють в розкраданні коштів «Запоріжжяобленерго» (частково належить Суркісам. – Ред.) і ряду промислових підприємств Запорізької області під час підписання договорів про відступлення права вимоги боргу, що дозволяють «Енергомереже» стягувати в свою користь з підприємств заборгованість за поставлену електроенергію», – повідомив експерт.
За словами Олександра Охріменка, а також ряду пов’язаних з ними політиків і бізнесменів, українські правоохоронні органи вже давно почали розслідування діяльності братів Суркісів. «Розслідування у справі про привласнення майна «Запоріжжяобленерго» в особливо великих розмірах детективи НАБУ почали ще на початку 2016 року. За даними ЗМІ, міноритарними акціонерами «Запоріжжяобленерго» є групи, близькі до Григорія та Ігоря Суркісів, Костянтина Григоришина і Ігоря Коломойського. Головою правління АТ «Енергомережа» є Дмитро Крючков, якого учасники ринку неофіційно пов’язують з віце-президентом УЄФА Григорієм Суркісом, представники якого входили до керівних органів компанії «Енергомережа». За даними нардепа від БПП Сергія Лещенка, призначення в енергокомпаніях, якими керують Суркіси і Крючкови, лобіює нардеп від ББП Ігор Кононенко, давній бізнес-партнер Петра Порошенка», – додав Олександр Охріменко.
Нагадаємо, в «Запоріжжяобленерго» ще з 2015 року триває корпоративний конфлікт, основні учасники якого – міноритарії Костянтин Григоришин і брати Григорій та Ігор Суркіси. Крім того, брати Суркіси подали в суд на Мінфін і НБУ через позов, пов’язаного з «ПриватБанком».