КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Скандал навколо Насірова: то чи був ще один паспорт

Відсторонений голова ДФС Роман Насіров у вівторок, 6 червня, приходив до спеціалізованого антикорупційного прокурора з проханням відпустити його за кордон. А вже наступного дня Солом’янський райсуд Києва розглядав справу про стягнення на користь держави 100 мільйонів гривень застави. Обвинувачення наполягає – Насіров порушив законодавство, не здав свій британський паспорт. Той усе заперечує.
Загалом Насіров вже тричі прохав про виїзд за кордон – на чемпіонат із дзюдо до Варшави, згодом – на лікування до США. Мовляв, дуже хворий. Клопотання потрапило до ЗМІ – на двох десятках сторінок свідчення про недуги фіскала. Згадується про ішемічну хворобу серця та рак щитовидної залози.
Втім, прохання Насірова прокурори відхилили. Натомість за тиждень вирішили стягнути в держбюждет 100 мільйонів гривень застаи. Їх внесли дружина і тесть підозрюваного.
Над статками таємничого походження родини Насірова загроза нависла через не здані уповноваженим органам паспорти – український закордонний та британський. Український за певний час підозрюваний витягає з піджака. Мовляв його відмовились вилучати під час обшуку.
«Це мій старий паспорт. Дуже старий. Але тут є дійсні візи. Це він ще такий красний, з іншим номером я навіть не знаю чи він там фігурує, чи не фігурує. Він був вдома. І був інший паспорт. Також анульований, продирявлений. Точно так же як і цей. Але це вже більш новий, але не біометричний», – розповів Роман Насіров.
А от щодо британського паспорта ситуація туманна. НАБУ взяло свідчення у паспортистки.
«25 січня 2013 року Насірову Роману Михайловичу, 3 березня 1979 року народження, було видано паспорт громадянина Великобританії серійним номером 5084904080 з терміном дії до 25 січня 2023 року», – заявив прокурор САП Роман Симків.
Захист Насірова все одно впирається – він громадянин лише України. Докази щодо британського паспорта здобули не за процедурою.
От тільки з риторики захисників не зрозуміло – чи то британських документів у Романа Насірова немає на руках, чи то немає взагалі як таких. Тож 100 мільйонів гривень поки зависли у повітрі. А рішення щодо них суд може винести вже у четвер, 8 червня. Засідання перенесли.

+Відео

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share