Розробники з Університету Огайо збудують перше «розумне» шосе

road

Розробники з Університету штату Огайо до 2018 року збудують перше «розумне» шосе. Його обладнають для обміну інформацією між автомобілями та елементами дорожньої інфраструктури: датчиками, знаками і світлофорами.

Для здійснення проекту вибрали 56-кілометровий відрізок траси Route 33, що проходить у передмісті Колумбуса – столиці штату Огайо. Систему зв’язку між автомобілями та інфраструктурою називають протоколом v2i.

В основному про неї говорять у контексті міст майбутнього – наприклад, про проекти в Сан-Дієго і Сан-Антоніо. Також існують окремі проекти: наприклад, у Великій Британії планують збудувати «розумні світлофори», які допоможуть оптимізувати дорожній рух і позбутися пробок. Однак ніде в світі на практиці цю технологію ще не реалізували.

Проект в Огайо передбачає, що до 2018 року обладнанням стандарту v2i будуть оснащені всі урядові та деякі приватні автомобілі, які будуть регулярно проїжджати по «розумному» шосе. Для обміну даними використовуватимуть волоконно-оптичну лінію зв’язку. Передавачі будуть встановлені кожні 600 метрів. Вартість проекту становить $21 млн.

Компанія Wind River (дочірня компанія Intel) уже повідомила, що планує тестувати на шосе в Огайо свої безпілотні технології та бездротову 5G-мережу для високошвидкісної передачі даних між автомобілем і дорожньою інфраструктурою.

Нагадаємо, студенти Массачусетського інституту технологій представили нові технології для людей з особливими потребами

Фото: pexels.com

Реклама

The post Розробники з Університету Огайо збудують перше «розумне» шосе appeared first on Студвей.