КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Розпочали роботу групи поліції з протидії домашньому насильству

В трьох містах України розпочали роботу мобільні групи поліції з протидії домашньому насильству.

Про це на прес-конференції повідомила заступник міністра внутрішніх справ Анастасія Дєєва, інформує УНІАН.

«Від сьогодні офіцери поліції, які пройшли спеціалізовану підготовку, розпочинають роботу в трьох пілотних областях. Це Київ (Дарницький район), Одеса (Малиновський район), Сєверодонецьк Луганської області», — сказала Дєєва.

За її словами, у жовтні у Міністерстві внутрішніх справ відзвітують про результати пілотних проектів, а далі вони будуть поширені на всю країну.

«Будемо масштабувати цей проект на всю Україну. Мобільні групи будуть виявляти (домашнє насильство), реагувати і направляти потерпілих до відповідної структури», — зауважила заступник міністра.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поліція перевірить заяви Олега Скрипки про гетто

Дєєва також додала, що в МВС сподіваються, що парламент ратифікує Стамбульську конвенцію. «Домашнє насильство — це злочин. Це категорія насильства, яку потрібно відокремити, адже 85% випадків насильства відбувається або між інтимними партнерами, або членами сім’ї. Нератифікація Стамбульської конвенції, неприйняття національного законодавства і неготовність впровадження цих норм є викликом у справі боротьби з домашнім насильством. Поліцейські, які виїжджають на випадки домашнього насильства, повинні мати дієві механізми захисту громадян. Саме Стамбульська конвенція каже, що домашнє насильство — це кримінальний злочин, і ми маємо забезпечити дієві засоби покарання за скоєння такого злочину» , — наголосила вона.

Метою проекту є створення ефективної системи виявлення, реагування та протидії випадкам домашнього насильства, а також відновлення довіри громадян до поліції. У мобільних групах будуть задіяні як чоловіки, так і жінки.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share